New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

V čem je jedinečná pohostinnost Grandhotelu Pupp, kterou si vyzkoušela i redakce Harper’s Bazaaru?

Výběr hotelu, ve kterém strávíme svou dovolenou, není jen tak a ne vždy nám stačí recenze na webových stránkách. Jaká byla naše zkušenost s krásným karlovarským místem, které si oblíbilo mnoho celebrit? Kouzlo Grandhotelu Pupp je jedinečné, posuďte sami.
Redakce Harper´s Bazaar
——
16. března 2022

Foto: archiv hotelu

Skvělých hotelů je mnoho, ale pouze některé můžeme zařadit mezi ty ikonické. Jedním z nich je rozhodně Grandhotel Pupp v Karlových Varech. Tipnete si, kde jsou ubytováni ti nejváženější hosté úspěšného a léty prověřeného filmového festivalu? Ano, právě zde. Na místě, kam již několik let míří osobnosti z různých koutů světa, mezi nimiž byli například Renée Zellweger, Jamie Dornan, Salma Hayek, John Travolta, Miloš Forman nebo Johny Depp. Jedinečnost hotelu však rozhodně nespočívá pouze ve výčtu ubytovaných celebrit. 

Více než tři století dlouhá historie

Vše začalo již v roce 1701, kdy karlovarský starosta Anton Deiml nechal postavit sál se zázemím určeném k pořádání plesů pro urozenou klientelu Karlových Varů, tzv. Salle de l’Assemblée. Další starosta, Andreas Wenzel Becher, nechal zhotovit konkurenční podnik na protilehlém pozemku. Tyto dvě stavby se propojily po výstavbě domu U Božího oka, a tak všechny dohromady tvoří původní základ dnešního Grandhotelu Pupp. 

Tehdejší budovy ale postihla během několika let mnohá neštěstí, včetně požáru, povodní a změny majitelů. Bylo proto nezbytné vše obnovit, první část dnešního Grandhotelu Pupp vznikla v roce 1877 pod taktovkou bratří Puppů. Slavnostní otevření nám dnes známé podoby hotelu (ačkoliv poté přišlo ještě pár renovací) bylo 13. května 1894, které zahájilo lázeňskou sezonu. Hotel se okamžitě stal chloubou Karlových Varů a brzy začal hostit ty nejvýznamnější osobnosti z celého světa. To se ještě znásobilo roku 1950, od kdy jsou Karlovy Vary dějištěm festivalu, o který se před tím dělily s Mariánskými Lázněmi. 

Restaurace s královským menu i prostředím

Celý hotel je jak z pohádky a lustry z 19. století, nacházející se v Malé Dvoraně a Grandrestaurantu, vám zkrátka vyrazí dech. Budete se cítit jako na zámku a tak se o vás také postarají. Od prvního uvítání a usazení se přes pozornost obsluhy až po delikátní pokrmy, které zde vytváří šéfkuchař Ondřej Koráb. Místní gastronomie je založena na moderním pojetí tradiční české kuchyně a dokonale zvládnutém kuchařském řemesle. Kromě zážitku z jídla a prostředí vás jistě dostanou také velkoformátové fotografie, které přímo v prostorách hotelu zhotovil fotograf Tono Stano. 

Ikonické Café Pupp a nepostradatelný Becher’s Bar

Po potěšení chuťových buněk se můžete přesunout do Café Pupp, kde na vás dýchne tradice zakladatele z dynastie Puppů Johana Georga. Ten byl váženým cukrářem a podle jeho receptury se v kavárně dodnes připravuje dort Pupp, jehož receptura obsahuje též tradiční karlovarský bylinný likér Becherovku. 

Pokud si večer chcete vychutnat perfektně vyladěný drink, doporučujeme navštívit Becher’s Bar. Kromě skvělého koktejlového menu od šéfbarmana Vítězslava Ciroka, jednoho z nejlepších barmanů světa, zde okusíte jedinečnou atmosféru anglického klubu. Dokonce si zde díky koktejlu Vesper, který byl stvořen přímo v Becher’s Baru pro bondovku Casino Royale, můžete zahrát na Jamese Bonda.

Lázeňské spa, ve kterém dostanete dokonalou péči

Co by to bylo za hotel bez wellness. Prostorné a dobře vybavené spa Grandhotelu Pupp představuje moderní pojetí lázeňské tradice Karlových Varů. Najdete zde vše, na co si jen vzpomenete: velký bazén s protiproudem, vířivky a saunová část jsou doplněny fitness centrem s kardio zónou, pro relaxaci v naprostém soukromí je připravena privátní spa suite. Nabídka navíc obsahuje také masáže, tradiční lázeňské procedury, zkrášlovací rituály a bylinné koupele, které při návštěvě tohoto místa zkrátka nesmíte vynechat. A nezapomíná se ani na těhotné ženy nebo děti. Vybere si opravdu celá rodina. 

Zajímavostí je, že byl při stavbě hotelového spa nalezen skutečný poklad –⁠ skleněné láhve s historickými dokumenty, mezi nimiž nechyběla ani receptura na relaxační koupel, kterou vytvořila přímo Franziska Pupp, manželka zakladatele hotelu Johanna Georga Puppa. Díky tomuto nálezu si více než 200 let starou bylinnou proceduru mohou hosté Grandhotelu Pupp dopřát i dnes.

Hotel, do kterého se zamilovala i redakce Harper’s Bazaaru a Cosmopolitanu

Pohostinnost hotelu jsme si užily na vlastní kůži i my a musíme přiznat, že i přes velká očekávání nás zážitek v pozitivním slova smyslu překvapil. A to se málo kdy stane. Jak je to možné a co nás nejvíce zaujalo? Přinášíme vám naše dojmy: 

Natálie Šebková, Harper’s Bazaar Instagram: 

Pohádkový press trip pro princezny, tak bych shrnula dvoudenní hýčkání v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech s kolegyněmi z redakce. Nedokážu říci, zda mě více zaujalo luxusní spa a příjemný bazén, úžasná relaxační ajurvédská masáž (vhodná i pro nastávající maminky), nejkrásnější pokoj s výhledem na kolonádu, který jsem měla celý pro sebe, nebo velkolepá snídaně. (Také si v hotelech chodíte přidat více než 3krát?)

Celé prostředí Puppu mi poskytlo dokonalý komfort a péči a věřím, že se tam zase co nejdříve vypravím!

Abigail Lišková, Harper’s Bazaar project manager: 

Byl to zkrátka dokonalý den, kdy jsem si připadala od první chvíle jako v pohádce. Skvělý servis, výborné jídlo a dokonalé spa. Ajurvédská procedura byla velmi zajímavá a relaxační. Jen předem počítejte s tím, že se budete doslova koupat v teplém oleji. Ten se nanáší především do vlasů, tak večer vsaďte na wet look. Po tomto rozmazlování nás čekalo valentýnské menu a speciální drinky v Becher’s Baru, kde barmani nešetřili ani s dobrou náladou, ani s úsměvy.

Lucie Švábenská, Harper’s Bazaar online content editor:

Nevím, co vyzdvihnout nejdříve. To dechberoucí prostředí, kde ani nevíte, na co se zaměřit dříve – na historické křišťálové lustry (nebo fotografie Tona Stana?), nesmírnou ochotu personálu (který pro nás udělal vše, co nám na očích viděl), delikátní jídlo (od zkušeného šéfkuchaře), nebo hotel jak pro princeznu s výhledem, kterého se nemůžete nabažit? To vše završil zážitek v hotelovém spa v podobě relaxační masáže. Doslova znovuzrození a příprava na večer strávený v Becher’s Baru jak má být! 

Kristína Kašparová, Cosmopolitan project manager: 

Celý náš pobyt jsem si moc užila a mohla bych psát slohy o tom, jak nádherný Grandhotel Pupp je. Co bych ale vyzdvihla nejvíce, je personál. Všichni byli moc milí a snažili se pro nás udělat první poslední. To si budu pamatovat ještě dlouho. 

Pokud se do Puppu vypravíte, nesmíte vynechat hotelové spa. Do Varů jsem přijela opravdu unavená, ale po návštěvě wellness a zázračné terapii zad proti únavě jsem se cítila jako nový člověk a mohla si večer opět naplno užít. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu