New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Ráj existuje. Ostrovy, na kterých vás čeká dokonalá dovolená

Pohodlí, pětihvězdičkový servis a ničím nerušený klid. Našli jsme tři místa, která přesně toto nabízejí a každé z nich omývá voda jiného moře. Naordinujete si Indický oceán, Egejské moře, nebo Atlantik?
Veronika Scattergood
——
25. července 2021

Foto: archiv hotelů

Gili Lankanfushi, Maledivy

Vodní svět 

Na světě existuje jen málo míst, na kterých máte šanci dokonale splynout
s okolní přírodou a stát se téměř její součástí. Jedním z nich je hotelový resort Gili Lankanfushi na Maledivách. Luxusní služby se tu zahalily do podoby, která co nejvíce respektuje zdejší křehký ekosystém. Před necelými dvěma lety prošel resort velkou proměnou a od té doby tu spíše než na okázalý design sázejí na vytříbený a nenápadný luxus. Nad mořskou hladinou se tu vznáší pětačtyřicet vil postavených výhradně z přírodních materiálů. Lodí se sem z mezinárodního letiště Velana dostanete za dvacet minut, resort se ukrývá v klidné laguně a všude okolo se rozprostírá Indický oceán. Kromě vodních vil se můžete ubytovat i v jedné ze sedmi rezidencí Crusoe či v rezidenci Private Reserve, kde budete mít maximální soukromí, protože se k nim dostanete pouze po moři. Snídat, obědvat i večeřet se tu dá al fresco, buď přímo na pláži, či v jedné z několika restaurací, které jsou zásobovány z vlastních bylinkových a zeleninových zahrádek.

 

 

Four Seasons Hydra, Řecko

Na samotě

Řecký ostrov Hydra dostal své jméno nikoli po bájné obludě, ale po množství vodních pramenů, které tu vyvěrají z kamenité země. Větší oázu klidu ve Středomoří těžko najdete – je tu totiž naprosto zakázána motorová doprava (výjimku má jen jedna sanitka a dva popelářské vozy), a tak se tu vaším dopravním prostředkem stane buď roztomilý mezek, nebo lodní taxi. To vás může zavézt až na samotu, jíž je hotel Four Seasons Hydra. Můžete se tu ubytovat v jednom ze sedmi pokojíčků s výhledem na moře zařízených v neokázalém domáckém stylu. Vyhlášená je zdejší restaurace přímo na pláži, kam se jezdí osvěžit i Kate Moss. Wellness nebo další hotelová povyražení tu nehledejte, tady je hlavní atrakcí moře a ticho. (Pokud se tu tedy nekoná romantická svatba, pro kterou je to tu jako stvořené.) Když se vám poklimbávání na lehátku zají, můžete přímo od hotelu vyrazit na vyjížďku plachetnicí a objevovat další odlehlé pláže, které ostrov nabízí.

 

 

Reid’s Palace, Madeira

V objetí zeleně

Jedete-li na Madeiru, přezdívanou díky stálému počasí ostrov věčného jara, s trekovými botami a batůžkem, pak doporučujeme praktičtější ubytování. Pětihvězdičkový Reid’s Palace, který na vrcholku útesu vystavěl skotský podnikatel William Reid již na konci 19. století, je určen spíše pro ty hosty, které baví převlékat se na večeři, popíjet suché martini na terase, promenádovat se po rozlehlých zahradách a věnovat se lehké konverzaci. Zkrátka pro ty, kdo se chtějí vrátit ke „starým dobrým časům“. I proto sem rády jezdily velké osobnosti včetně Winstona Churchilla, který tu maloval své krajinky, nebo herce Rogera „Bonda“ Moorea, Margaret Thatcher tu trávila líbánky. Aby toho britského vlivu nebylo málo – odpoledne se tu servíruje nefalšovaný afternoon tea.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu