New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Poznejte ráj na zemi omývaný Indickým oceánem

Z všemi oblíbeného cestování se za poslední rok stala celkem výjimečná záležitost. Celosvětová situace se ale pomalu zlepšuje, a tak pokud se letos na dovolenou chystáte a rádi byste vyjeli z Evropy, víme o místě, které by vám rozhodně nemělo uniknout. Už jen fotografie hotelu Tulia Zanzibar Unique Beach Resort vás nalákají k balení kufrů a koupi letenky.
komerční článek
——
28. dubna 2021

Foto: archiv resortu

Řekněme si upřímně, kdo z nás často nemyslí na nějakou krásnou dovolenou. Sluneční paprsky, šumění moře, nezkrotné vlny, nádherný resort, kde vás všichni opečovávají a vy si dopřáváte dávku relaxace, zábavy i poznávání nových věcí a míst v rámci objevování dané lokace. Poslední rok nám ukázal, jak moc cestování milujeme a začali jsme si ho tak za aktuálních podmínek více vážit. Situace se naštěstí pomalu, ale snad již jistě, zlepšuje, a tak se naše přání a sny o dokonalé dovolené snad opět vyplní. My pro vás rovnou máme skvělý tip na břehu Indického oceánu, kterým je Tulia Zanzibar Unique Beach Resort. Nachází se na východním cípu Zanzibaru v oblasti zvané Pongwe.

Tropický ráj

Podle fotek budete očekávat mnoho, ale i tak budete při příjezdu do tohoto pětihvězdičkového boutique hotelu okouzleni, přesně jak to má na dovolené být. Hned po průjezdu majestátní branou se objevíte v nádherné tropické zahradě s výhledem na bazén a tyrkysové moře.

Na recepci na vás pak bude čekat malé překvapení v podobě českého pozdravu. Kousek domova na dovolené míle daleko. Tuto chloubu Zanzibaru totiž v roce 2015 založili dva Češi, ale tím to nekončí. České osazenstvo najdete i v managementu a běžném personálu. Pokud tedy neumíte perfektně anglicky a báli jste se, jak se domluvíte, problém vyřešen. Jestliže ale naopak patříte k těm, kteří jsou doma všude na světě, klidně se nebojte oslovit domorodce. Ti se s vámi s radostí dají do řeči. 

Resort se zaměřuje především, ale ne pouze, na páry, svatební cesty a turisty hledající soukromý luxus. Ubytování si můžete vybrat z šestnácti bungalovů postavených z místního kamene a dřeva, což zaručuje klid a soukromí ideální pro relax, či líbánky. Nutno dodat, že na novomanžele jsou tady opravdu připraveni. Můžete se nechat hýčkat při masáži, na romantické večeři, nebo na soukromé pláži. Volba je pouze na vás. 

Když už nechcete lenošit

Dovolená je od odpočinku, někdy je ale toho pasivního odpočinku až moc. Proto mnohé potěší pestrý výběr z dalších aktivit, které resort nabízí. Můžete se vydat na lekci jógy, kde ti méně zdatní angličtináři mohou dokonce využít přítomnosti česky mluvících instruktorek. Pro dobrodružnější povahy je zde možnost vyjet na kole, nebo na elektrických terénních koloběžkách po okolí, půjčit si pomůcky ke šnorchlováni nebo paddle boardy, navštívit posilovnu s panoramatickým výhledem na místní farmu, nebo si užívat místní bazén a tobogány, které jsou mimochodem jedinými na ostrově. Vše samozřejmě v ceně. Pokud by se vám zastesklo po fine diningu, v místní restauraci si ho můžete užít z kvalitních lokálních surovin a s největší pravděpodobností vám bude u večeře společnost dělat šéfkuchař.

Luxus, ale také udržitelnost

Zanzibarský resort je v mnohém unikátní. Rostliny, které jsou v resortu vysázeny, fungují jako živý repelentový deštník proti komárům. Management hotelu spolupracuje s okolními vesnicemi, jež podporují v oblasti vzdělávání, sportu, ekologie či zaměstnanosti. S tím souvisí i ekologie. Hotel provozuje vlastní biofarmu a snaží se být soběstačný. Recykluje přes 70 % odpadu a organická část recyklátu je přeměněna na půdu.

Perla Tanzanie 

Hotel Tulia Zanzibar Unique Beach Resort je jeden z nejlepších luxusních resortů na ostrově africké Tanzanie. Dokazuje to mezinárodní ocenění od World Luxury Hotel Awards, což je hotelová obdoba filmových Oscarů. Navíc patří mezi 1 % nejlépe hodnocených hotelů na Tripadvisoru a v roce 2018 a 2019 získal cenu Nejlepší luxusní a romantický plážový hotel na africkém kontinentu.

Tak co, už balíte kufry? My ano! Více informací se dozvíte v tomto videu

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu