New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

My secret garden aneb Tajné oázy klidu na víkendový brunch

Magická zahrada na Letné, vnitroblok s půjčovnou obskurních knih na Malé Straně nebo kavárna v klášteře.
Oli Egler
——
6. srpna 2022

Foto: Tvaroh

Sice mnozí obyvatelé Prahy odjeli na dovolenou, avšak byli rychle vystřídáni zvídavými turisty, kteří si byli schopni dohledat oblíbená místa lokálních gurmetů (nejen) díky sociálním sítím. Savoy, Cafefin i Paprika jsou plné a vy potřebujete klidnou oázu na vychutnání si sobotního odpoledne – a nejlépe se zahrádkou? Není problém. Připravili jsme pro vás seznam tajných lokalit, které mnohdy neznají ani místní, natož turisté!

Peperoncino

Kousek od Technického muzea na Letné se ukrývá středomořská restaurace nabízející s láskou připravené menu plné darů moře. Když vkročíte do úzkého vchodu, neděste se – restaurace může být zcela prázdná. Teprve až projdete skrz a vystoupáte malým schodištěm nahoru, objevíte útulnou zahrádku s obrovským slunečníkem, který vás ochrání i před letním deštěm. Nezapomeňte si dát čokoládovou pěnu. #yum

Cukrárna Alchymista

Není lepšího místa pro ty, kteří chtějí svůj víkend začít sladce. Máte-li rádi černé kočky, divokou zeleň a špetku magie, vydejte se do této pohádkové cukrárny, o které neví ani mnoho místních. Miniaturní a vskutku dechberoucí zahrádka s rybníčkem vás okouzlí již na první pohled, stejně jako interiér se starožitným nábytkem, starými rádii a psacími stroji. A to jste ještě neochutnali ty dorty…

Café Club Míšeňská

Pokud k dokonalému víkendu potřebujete jen kávu, knihu a tichý kout sami pro sebe, tato kavárna a půjčovna obskurních knižních titulů je místem právě pro vás. Beatnik atmosféra starých časů skrytá v útulném vnitrobloku uprostřed Malé Strany je nejen skvělým místem pro odpočinek ducha, ale také pro nalezení nových přátel, s nimiž budete sdílet svou vášeň k čtenářským deníkům.

Kavárna Čekárna

Jen pár minut pěšky od Železničního mostu se nachází další pražský drahokam, o kterém jste zřejmě nevěděli. Na první pohled malá kavárna totiž skrývá na svém dvorku hotový poklad – historické zátiší, které dotváří hradby vedoucí kolem nedalekého Vyšehradu. Krom kávy z českých pražíren tu musíte ochutnat domácí koktejly.

Anežka

Pakliže k absolutnímu štěstí potřebujete místo s trochou historické architektury, směle se vydejte do Anežského kláštera. Tam, nenápadně v rohu překrásné zahrady, najdete plácek s několika málo stoly, které jsou kupodivu jen velmi zřídka plné. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst v Praze, kde si můžete vychutnávat nejen skvělé koláčky, ale i fantastický výhled.

Café Tvaroh

Trochu hipsterský název skvěle napovídá o místě, které jistě ocení milovníci českého retra. Nábytek jako z našich dětských školních lavic se naprosto perfektně hodí k interiéru improvizované zahrádky plné rozmarýnů v srdci Letné. A ani jídelní lístek vás nezklame. Pribináček a oldschool krupicová kaše jako od maminky, bramboráčky a plátky čerstvé šumavy s vajíčky od lokálních farmářů.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu