New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Letní drinky chutnají lépe z křišťálu Moser

Zpříjemněte si letní chvíle na terase nebo při romantickém západu slunce na pláži lahodným nápojem servírovaným do křišťálové sklenky Moser. Letní drinky se budou skvěle vyjímat v kolekcích Fluent nebo Whisky set. Šampaňské si můžete vychutnat ze sklenek z kolekce Maharani, vínu bude slušet sklo z kolekce Lady Hamilton.
komerční článek
——
12. července 2021

Foto: archiv klient

Elegantní barvy letních drinků čistému křišťálu sluší. Moserovské sklenky nabízejí smyslnou kombinaci odstínů zářivých drahokamů, broušených akcentů a třpytivých odlesků světla. Vychutnejte si léto s Moserem a nechte se okouzlit krásou okamžiku.

Fluent

Sklenky z kolekce Fluent designéra Lukáše Jabůrka vynikají jednoduchostí. Jejich elegantní tvar znásobí požitek při popíjení osvěžujícího drinku. Vybírat můžete z klasických moserovských barev i čirých sklenic, a to buď s hladkými stěnami, nebo broušeným dekorem kamenů. Dokonalý požitek z drinku završí jemný, zvonivý zvuk, když ledové kostky cinknou o jejich křišťálové stěny.

Whisky set

Ikonický Whisky set od Moseru má nezměněnou podobu již od roku 1968 a patří k nejpopulárnějším sadám českého křišťálového skla vůbec. Kontrast mohutného dna a étericky tenké stěny vynikne v čirém provedení, ale především v některé z typických moserovských barev. Sestava Whisky set Kameny na tento legendární sklářský počin navazuje a obohacuje ho o nový dekor –⁠ hrubou strukturu kamenů. Výbrus ve stylu „art brut”, který vzniká pod rukama zkušených brusičů Moseru, je vždy jedinečný.

Lady Hamilton

Kolekci, která nese jméno po manželce britského diplomata Williama Hamiltona a údajné milence admirála Horatia Nelsona, zdobí takzvaný papežský brus. Ten vyžaduje dokonale přesné dodržení proporcí, hloubky a šířky ploch. Silnostěnný a u horního okraje prudce zeslabený kalich představuje světový unikát, který najdete pouze ve sklárně Moser.

Maharani

Jemný florální motiv se propojil s precizním moserovským brusem a dal v roce 1895 vzniknout elegantní kolekci s exotickým názvem Maharani. Nápojový set zdobený linkami 24karátového zlata sklidil záhy po svém uvedení velký ohlas. Vedle manželky mahárádži z Travancore, pro niž byla kolekce stvořena, se jejími majiteli stal i marocký sultán Muhammad V., indonéský prezident Sukarno, královská rodina z Bahrajnu nebo mahárádža z Alirajpuru.

Vyzkoušejte osvěžující drink: Spicy Mango Margarita

Vychutnejte si nezapomenutelné večery s výtečným drinkem vyladěným na letní pohodu. Vyzkoušet můžete třeba Spicy Mango Margarita, překvapivý koktejl na bázi tequily, manga a chili, který probudí všechny vaše chuťové buňky.

Spicy Mango Margarita

Ingredience:

led

4 cl tequily

2 cl pomerančového likéru Cointreau

2 cl čerstvé limetkové šťávy

1/4 chili papričky Bird eye

5 cl mango puree

limetka na ozdobu

Postup:

Shaker naplníme ledem, přidáme všechny ingredience a protřepeme.

Vše pak přelijeme do vychlazené číše Fluent s broušeným dekorem kamenů

od designéra Lukáše Jabůrka z kolekce Moser. Jako ozdobu použijeme

měsíček limetky.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu