New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Konečně se opět chystáte na dovolenou a chcete destinaci jako z jiného světa?

Plánujete dovolenou a hledáte něco skutečně výjimečného? Vybrali jsme pro vás ty nejluxusnější a nejzajímavější nové hotely, které se otevírají právě letos.
Veronika Scattergood
——
31. května 2021

Foto: archiv hotelu

Na útesu: Four Seasons Resort Tamarindo, Mexiko

V přírodní rezervaci Costalegre se potkává nespoutaný prales s nepolíbeným pobřežím Tichého oceánu. Příroda tu má přednost před návštěvníky, na více než tříkilometrové soukromé pláži tak nenajdete jedinou stavbu, aby byla její panenskost skutečně zachována. Rozhodně se tu ale nebude jednat o skromné útočiště pro askety. Naopak, samozřejmostí je veškerý komfort a vymoženosti, na které jsme od Four Seasons zvyklí se špičkovým golfovým hřištěm navíc. Resort otevře své brány v druhé polovině roku 2021.

Pro princezny: Airelles, Le Grand Contrôle, Versailles

Kdo by nechtěl strávit noc na zámku Versailles? Od června můžete. Budovu Le Grand Contrôle dal vystavět Ludvík XIV. a hostila kulturní i společenskou elitu. Nyní se proměnila na 14 přepychově vyvedených pokojů. Hotelovou restauraci vede velevážený Alain Ducasse, jako hosté si budete moci užít privátní prohlídku Versailles včetně běžně nepřístupných míst a k dispozici vám bude i váš vlastní komorník.

Perla pouště: Six Senses Shaharut, Izrael

Necelou půlhodinku od Ejlatu, na okraji údolí Timna, zapsaného na seznamu UNESCO, přivítá v srpnu své první návštěvníky hotel řetězce Six Senses. Provozovatelé si dali záležet na tom, aby co nejvíce splynul s okolní přírodou. Jednotlivé viladomy jsou postaveny z místního kamene, jídlo pochází z nedalekých kibuců a v noci se světla ztlumí, aby snížila světelný smog. Dokonce tu mají i Earth Lab, kde si osvojíte triky, jak žít ekologičtěji. Nebo můžete zajít do velbloudích stájí či si užít beduínskou hostinu pod hvězdným nebem.

Wellness oáza: Aman New York, USA

Crown Building se zlatou korouhvičkou na střeše postavili v roce 1921 a od té doby je jednou z dominant Manhattanu. Ke stým narozeninám dostala nové „nájemníky“ – hotel a soukromé rezidence Aman. New York tak získal své vlastní útočiště pro napjaté nervy i těla, které se již pro svou pohostinnost a holistický přístup proslavilo v Asii. Důraz se tu klade především na prvotřídní wellness služby. Jedno z místních spa zabírá hned tři patra. Kromě toho hotel s 83 pokoji, z nichž každý má nejméně velmi velkorysých 70 m2, nabízí tři restaurace, jazz klub a vinný bar, ale hlavní atrakcí je samozřejmě výhled na Central Park.

Mezi zvířaty: Xigera Safari Lodge, Botswana

Neexistuje lepší místo pro pozorování divokých zvířat než delta řeky Okavango. Právě tady leží zbrusu nový lodge, který oslavuje nejen místní faunu a flóru, ale i africké umělce, jejichž díly se to tu jen hemží. Intimní hotel s dvanácti suity z 95 % pohání solární energie, zvířata se tu promenádují přímo před vašima očima a pro ještě důkladnější sblížení s přírodou můžete přenocovat přímo v koruně majestátního baobabu.

Více tipů najdete v červnovém Harper's Bazaaru. Právě v prodeji!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu