New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Kam pro krásnou a originální květinu na Mezinárodní den žen? Známe ta nejlepší květinářství

Mezinárodní den žen je za dveřmi, a tak jistě vymýšlíte, kde pořídíte květinu hodnou obdarované. Jistě, květinářství jsou dnes již na každém rohu, pokud ale chcete jít na jistotu za kvalitou a originalitou, máme pro vás pár tipů.
Lucie Švábenská
——
7. března 2022

Foto: archiv Instagramu @ natalja.flowers

Květiny jsou krásnou pozorností, na kterou bychom měli myslet, kdykoliv to jen jde. Obdarovávejte jimi sami sebe a své blízké jen tak pro radost a také ve dny, kdy je k tomu krásná příležitost. Jeden z těchto momentů přichází zítra, kdy budeme slavit Mezinárodní den žen. Ať už řešíte větší, či menší dar, kytička vždy potěší a my pro vás máme několik míst, kam zajít pro tu natolik originální, že vykouzlí úsměv na tváři každé ženy. 

Divoké Kvítí

Zakázkový květinový ateliér se, jak již prozrazuje název, inspiruje divokostí a nespoutaností přírody. Mladá slečna Magda, která ho založila, dává přednost lokálním a sezonním květinám, takže máte jistotu, že nikde necestovaly několik dní, než se dostaly k vám do vázy. A jestliže vás její tvorba zaujme, můžete se od jejího umu na workshopech přiučit. 

Green Decor

Obyvatelé Žižkova pozor, máte tam skvělé květinářství a možná o tom ani nevíte. Green Decor tvoří nejen netradiční květiny, ale záleží jim také na planetě. Využívají vlastní květinové farmy a spolupracují se spřátelenými poctivými zahradníky. Jejich celkový provoz je založen na udržitelnosti, tak pokud vám je toto téma blízké, víte, kam pro svůj puget zajít. 

Ninety Nine Flowers

Designové květinářství Jaroslavy Stretcul vytvoří to, co vám na očích uvidí, dodá k tomu i perfektně ladící vázu a vše doručí na vámi zadanou adresu. Jestliže máte nabitý kalendář a dostanete se k obdarované až večer, díky Ninety Nine Flowers jí můžete zaslat originální květinu již během dne a večer to završit malým dárkem. 

Plevel

Z malé obsese, kdy si Beata Alexová přinesla z každého výletu suvenýr v podobě natrhané kytice i z těch nejobyčejnějších rostlin, vznikl Plevel, originální ekologický květinový ateliér. Jestliže hledáte kytici, která bude krásná, ale tak trochu jinak, umělecky a divoce, jste na správném místě. 

Blóm Flowers

Leona Rothová má ráda přírodní a divoký styl květinových vazeb, který je pro Blóm Flowers charakteristický. Nechávají se unášet fantazií, nikoli pravidly, a dávají šanci nevšedním kombinacím, jež vás mile překvapí. 

Uvila Radost

Vznik květinového ateliéru Uvila radost designérky Martiny Malé začal syndromem vyhoření, díky kterému ale přišla na svou novou vášeň. Tu nyní pomocí jedinečných květin předává dál. Drsnější akcenty holých větví, lišejníky, krásně zkroucené uschlé listy nebo heboučké ocásky divokých trav v kontrastu s totální něhou – to je pouze malý výčet toho, co Martina ráda do kytic používá a čím jsou výjimečné. 

La Plevela

Nepleťte si to s výše zmíněným květinářstvím, nyní se nacházíme ve vyhlášeném brněnském místě, kam zavítá každý, kdo si potrpí na kytice ala z louky, plné barev a divokosti, zároveň však elegance a krásy. 

Natalja Flowers

Sestry Sedláčkovy, Valerie a Alexandra (známá jako Alex), si založily docela nedávno květinový ateliér, který pojmenovaly po své mamince. Vše se jim rázem rozeběhlo a nyní mají, kromě obrovského počtu nádherných kytic, za sebou i několik projektů, eventů a interiérů obchodů. Často také spolupracují s Kampa Cafe, kde jste je mohli najít i nyní, v rámci podpory Ukrajiny. Jejich tvorba je tedy nejen krásná, ale také se s ní snaží pomáhat. 

Louky Květ

Neočekávejte žádné luxusní květinářství, ale dokonalou květinovou farmu za Prahou, která na 9000 m2 pěstuje květiny. Tolik druhů, že se na některé již zapomnělo, ale ne u Louky Květ. Majitelky Karol Benešová a Jana Hábová mají za sebou i velké projekty, jako například interiér pražské restaurace Eska. Máte to tam rádi? Poté je váš výběr květinářky jasný. A nemusíte pro ni až na farmu, mají v Praze také odběrná místa – kavárnu Onesip Coffee, bistro Mezi srnky a obchod s dámskou módou Dyzajnoff. 

Květerie

Další příklad toho, že sny se mají plnit. Květerii si založily dvě zahradní architektky Adéla a Šárka, které se inspirují romantickými zahradami – pro tvorbu květin pro ženu vašeho života jako stvořené. Tato varianta je vhodná především pro obyvatele Turnova a Mladé Boleslavi, kde mají pobočky. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu