New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Kadeřnictví, která jsou zároveň architektonickým zážitkem

Pravidelná návštěva salonu nemusí být rychlo akcí s jediným cílem – odejít s lepšími vlasy, než se kterými jste usedala do otáčivého křesla. Vybrali jsme pro vás hned několik míst v Praze, kde si můžete užívat nejen profesionální péči, ale také architektonické prvky a nápaditý design. Navštivte místo, kde původně žila Alice Masaryková, nebo se svěřte do stejných rukou, jako Dagmar Havlová.
Kristýna Schafferová
——
17. června 2022

Red Salon

Díky šikovným hair stylistům s vkusem můžeme lehce potupný zážitek, tedy barvení nebo zastřihávání konečků ve výkladních skříních obchodních center, jakými klasická kadeřnictví jsou, prožít i jinak. V těchto šesti salonech vás přivítají kávou či skleničkou šampaňského, nabídnou vám naprosté soukromí a často i úžasný výhled. O profesionálním přístupu a perfektních výsledcích nemluvě!

Studio Flanér

Loretánská 179/13, Praha 1 – Hradčany

Když Dominik Merrel hledal ideální prostor pro své kadeřnické studio, dal si na čas. Chtěl totiž speciální místo, které by oplývalo jedinečným geniem loci. Našel ho v samém srdci Prahy, na Hradčanském náměstí, v bytě, který kdysi obývala Alice Masaryková. Atmosféru první republiky dotváří spousta detailů, například původní kachlová kamna, dveře či parketové podlahy. Za zmínku stojí také výhled na Petřín, který si můžete užít z přilehlé pavlače – třeba se skleničkou v ruce. Jak říká sám Dominik: „Kromě profesionální péče dáváme našim klientkám i pocit jedinečnosti a luxusu, který si každá z nich zaslouží. Propojení designu, umění a módy tvoří inspirativní prostředí jak pro práci kadeřníků, tak pro relaxaci klientek.“

Red salon

Vězeňská 3, Staré Město

Vlasové studio Red Salon najdete v centru staré Prahy. Tento netradiční, designový skvost umístěný v historické budově je výjimečný svým interiérem, jehož inspirací se staly zapadlé londýnské bary v dobách prohibice. O samotnou realizaci se postarali filmoví architekti, kteří dokonale zachytili potřebnou atmosféru. Zajímavý je také koncept studia, které se rozléhá hned ve dvou patrech. Zatímco v tom prvním si můžete dát v malé kavárně šálek espressa a pak si odpočinout v útulné knihovně, v tom druhém (o patro níž) na vás již čekají služby profesionálů. Kadeřnictví je koncipováno také po svém – místo klasických křesel se zde všechny vlasové akce odehrávají u velkého stolu.

Robert Starý

Politických vězňů 8, Praha 1

Pokud dáváte přednost minimalismu, zamiřte na Prahu 1 do salonu Robert Starý, jehož majitelem je uznávaný kadeřník a držitel řady prestižních ocenění. Očekávejte vzdušný prostor, spoustu volného místa, sílu detailů a zajímavé rozčlenění celého prostoru, díky kterému budete mít dostatek pohodlí a soukromí. Hlavní roli zde hraje kombinace dřeva, železobetonu a skla ve světlých barvách. Spíš než v hair salonu se zde budete cítit jako při návštěvě architektonického studia, ovšem jen do chvíle, než se vám začne věnovat jeden z osmi kadeřníků. Pak poznáte, že jste tady správně.

Stolen

Radlická 180/50, Praha 5 – Smíchov

Všechno zajímavé se neodehrává jen v centru hlavního města. Na pražském Smíchově narazíte na nápaditý salon Stolen, který byste tu na první dobrou nejspíš nečekala. Při vstupu do obyčejné budovy budete mít nejprve pocit, že míříte ke známým na návštěvu. O tom, že jste v kadeřnictví, vás studio nacházející se v rozlehlém loftu s betonovou podlahou přesvědčí jen díky strategicky rozmístěným pracovním křeslům. I zde je zacíleno na detaily – motorka v barber sekci, dřevěné prvky nebo velkoformátové fotografie.

Perfect Look

Voctářova 2449/5, Praha 9 – Libeň

Vedle kvalitních kadeřnických služeb může zajímavé místo nabídnout také salon Perfect Look. Přestože se nachází v administrativní budově, nijak mu to neškodí. Během stříhání či barvení se zde můžete kochat výhledem do krásné zahrady a načerpat tak ztracenou energii. Zeleň a květiny ozvláštňují i celý interiér, který je vzdušný a prostorný.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu