New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak si užít prodloužený víkend v Manchesteru?

Přemýšlíte, že využijete uvolnění restrikcí pro příchozí cestovatele do Velké Británie, ale Londýn už znáte nazpaměť a chcete navštívit nové místo? Zkuste na prodloužený víkend vyrazit za uměním, hudbou a rostoucí gastronomickou scénou do Manchesteru.
Tereza Gladišová
——
12. února 2022

Foto: archiv Instagramu @whitworthart

Všechny cesty vedou do Northern Quarter  

Pokud si potrpíte na dobrou kávu, nakupujete v nezávislých obchůdcích, hledáte ztracené poklady mezi gramofonovými deskami a večer si rádi zajdete na drink, pak si nesmíte nechat ujít návštěvu čtvrti Northern Quarter. Trendy část kousek od samotného centra nabízí řadu bohémských podniků oslavujících uměleckou historii města. Najdete zde taky řadu underground hudebních klubů, kde teprve zažijete ten pravý Manchester.

Patříte-li mezi milovníky živé hudby v ambientním prostředí, zavítejte do Matt and Phreds. Oblíbený bar hostuje skoro každý den v týdnu jazz a blues večery. Pokud hrajete na nějaký nástroj a máte dost odvahy, můžete si klidně zajamovat s vystupující kapelou. Alternativou může být Science and Industry s filozofií, která vzdává hold inovaci a experimentálnosti. Promyšlené menu potěší každého milovníka kvalitních míchaných cocktailů. 

Umění a kultura na každém rohu

I kulturní nadšenci si přijdou na své. V Manchester Art Gallery si můžete prohlédnout významnou sbírku umění Prerafaelitů nebo rozsáhlou kolekci řemeslných výrobků a kostýmů, které reflektují historický význam města v odvětví textilního průmyslu.

Dalším skvělým místem pro kulturní zážitky je víceúčelový prostor HOME, který nabízí divadelní představení, promítání nezávislých filmů z celého světa, umělecké výstavy, přednášky a workshopy.

V neposlední řadě stojí za návštěvu citlivě zrekonstruovaná univerzitní galerie The Whitworth. Sbírka galerie čítá více než 60 000 uměleckých kousků z období od 18. století až po současnost. Kromě maleb zde můžete obdivovat sochy, textilie, grafické listy nebo tapety. Návštěvu galerie je možné zakončit příjemným posezením v moderní prosklené kavárně s výhledem na okolní park. 

Chutě Anglie

Ačkoliv se mnozí lidé při slovech „anglická kuchyně“ nenadchnou, je na čase tohle nelichotivé spojení hodit za hlavu. Manchester má od roku 2019 jednu michelinskou hvězdu a restaurace, která ji pro město po 42 letech získala, rozhodně stojí za návštěvu. Mana zkoumá sílu přírody, prim zde hraje fermentace a oheň, a pomocí velmi precizní a technické přípravy zvýrazňuje chuť jednotlivých surovin, které pocházejí převážně z britských ostrovů. Moderní a prosvětlený interiér restaurace a talent šéfkuchaře Simona Martina slibují vzrušující zážitek.  

Milovníci street foodu si zamilují food court v historické budově tržnice z roku 1858. V Mackie Mayor si můžete v industriálním interiéru posedět pod prosklených stropem a vybírat z kosmopolitní nabídky jídel. Najdete tu domácí tacos a opravdové nachos, skvělou pizzu, pikantní thajskou kuchyni, smažené kuře na tisíc způsobů či steaky. Samozřejmostí je i sladká tečka v coffee shopu nebo drinky.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu