New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Divadelní prkna v dubnu nabízí modernu, klasiku i pohádku a muzikál

Techno v Národním divadle? Ano, i to je možné. Kultura nám dává k dispozici od každého něco. Toužíte po perfektním a moderně zpracovaném baletu včetně hudby a stage? Nebo po něčem klasičtějším? Či snad klasiku v moderním pojetí?
Lucie Švábenská
——
6. dubna 2022

Foto: archiv divadla

Divadlo Viola

V dubnu budete mít možnost vidět na jevišti Divadla Viola hned několik známých tváří. Již 7. 4. se hraje Ota Pavel: Moje velká ryba, ve kterém můžete vidět Miroslava Donutila vyprávějícího příběhy plné opravdového života. Slzy a dojetí zde střídá očistný smích. Vtipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinnové Commedia finita bude uvedena 9. 4. a příběh génia a jeho díla – Inscenace Michelangelo: Mramorová horečka, můžete navštívit hned 11. 4. A pokud se vám stýská po cestování, vydejte se díky Volnost, rovnost, gastronomie a Václavu Koptovi do francouzské Provance. 

Národní divadlo

Dnes se sice v rámci dubna hraje naposledy, pokud jste však toto dílo od jeho premiéry (31. 3. 2022) ještě neviděli, již nyní si rezervujte lístky na červnové termíny! S tím, jaké ohlasy zaslouženě má, budou rychle vyprodány. Během představení si s vámi budou hrát různé emoce. Neopakovatelná energie, hledání svobody, fúze nejrůznějších tanečních stylů. To vše je premiéra bpm Baletu Národního divadla, která přivádí na jeviště historické budovy ND trojici děl – Bill (od Sharon Eyal), Artza (od Eyala Dadona), Bohemian Gravity (od Yemiho A.D. s hudbou od NobodyListen). Beats per minute (bpm) znamená počet úderů za minutu – v rytmu hudby, v pohybu nebo při tlukotu lidského srdce. A název je opravdu výstižný, protože srdce vám během představení bude bít o sto šest napětím a vzrušením. 

Jatka78

DEKKADANCERS uvedou 28. 4. na Jatkách78 po zpracování Kafkovy Proměny další premiéru, tentokrát se jedná o moderní přetančení Strašidla cantervillského. Tvůrčí duo Marek Svobodník a Štěpán Benyovszký oživí více než 130 let starý příběh formou taneční hororové grotesky. Oproti původnímu námětu nebude starobylé sídlo obývat rodina amerického velvyslance, ale rodinný klan globální metalové hvězdy. Pro inscenaci vznikla také autorská hudba Alexe Sadirova a Ondřeje Vinkláta, která společně se zpěvem zazní živě. I zde se ale dočkáme trochy moderny, protože místo velvyslance se na sídle Cantervillů zabydlí protřelá metalová star, jejímž předobrazem je americký hudebník Ozzy Osbourne. 

Studio Dva

Známý příběh můžete mimo jiné vidět v divadle Studio Dva, které uvádí americký muzikál mapující příběh jedné z největších hereckých hvězd své doby – Fanny Briceové a jejího manžela Nicka Arnsteina – Funny Girl. Původní muzikál se dočkal již 1348 repríz a je stále oblíbený. Pokud máte naopak rádi pohádkové příběhy, zkuste zajít na Malého prince, hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. Navíc ho ztvárňuje talentovaný Jan Cina, což je o důvod více na toto představení zajít. Studio Dva toho však opět nabízí mnoho, tak se neváhejte podívat na celý program a užít si hezký kulturní zážitek. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu