New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Chystá se seriál o tragickém příběhu módní ikony Carolyn Bessette-Kennedy

Carolyn Bessette-Kennedy a její muž JFK Jr., syn amerického prezidenta Kennedyho, patřili v 90. letech mezi nejznámější a nejfotografovanější americké páry. Příběh jejich manželství i předčasné smrti přiblíží nový seriál producenta Ryana Murphyho, který stojí za sérií American Crime Story.
Veronika Scattergood
——
13. září 2021

Foto: Getty Images

Producent Ryan Murphy si vybírá ke zpracování pravdivé a znepokojivé příběhy, které svého času otřásly americkou veřejností. Nejprve se vrhl na sledovaný soudní proces bývalého hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona, posléze přiblížil okolnosti zavraždění návrháře Gianni Versaceho v jeho residenci na Floridě. Brzy by měla být na obrazovky uvedena i série o poměru Moniky Lewinsky s Billem Clintonem. Nyní se jeho projekt American Crime Story rozšiřuje na American Love Story, kdy se zaměří na známé páry. První z nich bude ostře sledovaná dvojice – Carolyn Bessette-Kennedy a její manžel John Kennedy Jr.

Ikona minimalismu

„Co začalo jako krásné spojení dvou mladých lidí, přezdívaných americká aristokracie, se začalo pod tlakem za neustálého dohledu médií postupně rozpadat,“ píše se v tiskové zprávě k seriálu. Životy mladého páru předčasně ukončilo letecké neštěstí, kdy se jejich soukromý letoun zřítil do moře u břehů Massachusetts. Carolyn tehdy bylo pouhých 33 let, Kennedymu 38.

Carolyn Bessette-Kennedy fascinovala v 90. letech nejen americkou společnost svým vytříbeným a minimalistickým způsobem oblékání. Pracovala pro Calvina Kleina, což se do jejího šatníku promítlo. Dodnes platí za jednu z módních ikon 90. let. Johna Kennedyho Jr., syna zavražděného prezidenta Kennedyho, potkala právě díky svému angažmá u Calvina Kleina v roce 1992. O čtyři roky později se vzali. 

Pod drobnohledem

Média byla elegantním párem fascinovaná. Sama Carolyn se však publicity stranila, nikdy neposkytla žádné interview, a tak je jejich vztah do určité míry zahalen tajemstvím. I svatba proběhla v utajení a jejich snahy o udržení soukromí bulvární fotografy ještě více přitahovaly. Introvertní Carolyn čelila i nekonečnému srovnávání s další ikonou americké smetánky – Jackie Kennedy. Tlak veřejnosti si vybíral svou daň. Spekulovalo se o tom, že manželství bylo před jejich tragickou smrtí na rozpadnutí. 

Při letu soukromým letadlem, které pilotoval sám JFK Jr., zahynula dne 16. července 1999 celá posádka letadla – kromě manželského páru i Carolynina sestra Lauren. Tragédie jen utvrdila pověst o tom, že klan Kennedyů je prokletý a že jeho členové umírají předčasně.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu