New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Bridgerton znovu útočí. Dočkáme se nových řad i seriálu o mladé královně Šarlotě

Veleúspěšný seriál Bridgerton dostane příležitost navázat na svou rekordní sledovanost. Tvůrci seriálu potvrdili, že se v nových řadách zaměří nejen na osudy dalších členů rodiny, ale můžeme se těšit i na samotnou spin-off sérii přibližující život mladé královny Šarloty.
Veronika Scattergood
——
17. května 2021

Foto: Netflix

Pokud jste v poslední době zavadili o Netflix, vykoukl na vás pravděpodobně i seriál Bridgerton. Série postavená na knihách Julie Quinn po celém světě přilákala v prvním měsíci 82 milionů diváků a stala se nejúspěšnějším počinem Netflixu v historii. Nyní jeho tvůrci potvrdili, že se chystá samostný seriál zaměřený na osudy královny Šarloty. Zároveň se bude věnovat i postavám mladé Violet Bridgerton a Lady Danbury.

„Řada diváků o královně Šarlotě před uvedením seriálu Bridgerton nevěděla a jsem ráda, že nový seriál představí její život a rozšíří svět Bridgertonových,”uvedla šéfka Netflixu Bella Bajaria. Kdo se zhostí role mladých aristokratek však tvůrci seriálu zatím neodhalili.

Kdo byla Šarlota

Přestože seriál Bridgerton má k historické přesnosti velmi daleko, královna Šarlota je skutečnou historickou postavou. Byla manželkou krále Jiřího III. a pocházela z německého aristokratického rodu. Přestože její sňatek s Jiřím byl strategickým svazkem, jejich manželství bylo klidné a celkem mu porodila patnáct potomků. Ke sklonku života král Jiří trpěl, zřejmě v důsledku metabolické poruchy, nepříčetný chováním a nebyl schopen plnit své povinnosti. Královna o něj pečovala a byla jeho zástupkyní, fakticky ale již vládl její nejstarší syn, princ regent Jiří.

Královna měla slabost pro umění, podporovala skladatele Johanna Sebastiana Bacha i Mozarta. Díky umění se sblížila i s francouzskou královnou Marií Antoinettou, které chtěla během francouzské revoluce nabídnout azyl. Utéct do Angliese však nakonec francouzské panovnici nepodařilo a skončila na gilotině. 

Další kapitoly

Tvůrci seriálu již dříve potvrdili, že seriál Bridgerton může počítat minimálně s celkem čtyřmi sériemi. Vedení Netflixu tak ukázalo, že seriálu, který dobu regentské Anglie propojil s kýčovitou estetikou popových klipů, plně věří. Druhá řada seriálu, v níž se však diváci budou muset obejít bez přítomnosti jedné z hlavních postav – vévody z Hastingu alias Regé-Jeana Pagenprá – se právě natáčí. Hlavní pozornost se tentokrát bude věnovat milostným eskapádám nejstaršího Anthonyho Bridgertona, kterého hraje Jonathan Bailey.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu