New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Šperkařka Markéta Márová: Víc je víc

Markéta Márová se svou značkou Antipearle už víc než deset let tvoří šperky s přímořskou estetikou. Snad díky tomu, že každý chce mít u sebe kus moře, je ze značky doslova kult. Rozhovor je součástí projektu 25 žen, kterým oslavujeme 25. výročí vstupu Harper’s Bazaaru na náš trh.
Kristýna Mazánková
——
30. listopadu 2021

Foto: Benedikt Renč

Jaký jste měla rok? 

Nebudu lhát, úplně jednoduchý nebyl, ale vše jsme přestáli a jedeme dál. 

Co vás v poslední době nadchlo? 

Toho je… Nejvíc ale asi mezilidské vztahy. Ta doba dnes není pro nikoho úplně snadná, ale přátelství mě nepřestává mile překvapovat. 

Ve vašich špercích je všudypřítomná inspirace mořem a podmořským světem. Kdy jste se naposledy potápěla? 

Naposledy jsem se potápěla před pár měsíci na Azorských ostrovech. Na chvílích pod vodou je fascinující naprostá svoboda a klid.

Čím vás baví šperky? 

Šperk je mojí každodenní součástí. Strašně mě baví je vrstvit a vymýšlet různé kombinace. A jak vždycky říkám, víc je víc.

Jaké šperky jsou vaší každodenní součástí?

Nosím navrstvené náramky, prsteny i náušnice z různých vlastních kolekcí.

Na čem zrovna pracujete?

Nedávno jsem dokončila novou kolekci Nami, která je pro všechny milovníky earparty, kteří se nebojí hravého vrstvení a vlastních kombinací. Ale v hlavě už mám nápady na další kolekci. Když pracuji, okamžitě se dostávám do stavu flow. Nonstop už od založení značky.

Vzpomenete si na první šperk, který jste vyrobila?

Prsten Fang. Inspirován zubem písečného žraloka. Tehdy to pro mě byla velká věc. A vlastně stále je, protože se stále prodává. Je to vlastně už trochu starožitnost…

Od té doby jste ušla dlouhou cestu. Co byste na ní vypíchla za nejzásadnější milníky? 

První milník byl, že jsem začala pracovat se zlatem. A vůbec fakt, že dělám šperk ze zlata, je pro mě stále velká věc. A pak byly další milníky: první prodej, první úspěch, první obchod… Ale největším milníkem je udělat z kusu vzácného kovu šperk.

Dokážete se pochválit?

Jsem ráda, když zvládnu děti, školku, školu, obědy, svačiny, kroužky, osobní život a do toho ještě kolekce. Na sebechválu není čas.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu