New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Philipp Plein: Nikdy jsem vlastně cíleně nechtěl být módním návrhářem

Německý módní návrhář Philipp Plein je celosvětově úspěšný a svůj vliv neustále rozšiřuje. Při jeho návštěvě Philipp Plein obchodu v Praze u příležitosti uvedení kolekce podzim–zima 2021 jsme dostali příležitost ho trochu vyzpovídat. Jak se k této roli dostal, co bylo inspirací nové kolekce a co dalšího plánuje v nejbližší době?
Lucie Švábenská
——
8. listopadu 2021

Foto: archiv Philipp Plein

Kdy jste si uvědomil, že chcete být módní návrhář, a jaká byla cesta k vaší první kolekci?

Nikdy jsem cíleně nechtěl být módním návrhářem. Původně jsem vystudoval práva a následně jsem začal navrhovat nábytek. Po určité době jsem se pustil do navrhování kožených tašek, kabelek a dalších kožených produktů. To už byl pouze kousek od mé první malé kolekce, která se velmi dobře prodávala. Díky tomuto úspěchu mě svět módy pohltil.

Co vás na této roli nejvíce baví?

Mít možnost potkávat lidi a své fanoušky z různých zemí a měst. Jsem opravdu šťastný, že mám byznys, který funguje celosvětově a promlouvá k mnoha lidem v různých zemích. Mohu tak lidi učinit šťastnými díky svým produktům a své přítomnosti. Má role mi umožňuje cestovat po celém světě, potkávat se s lidmi, kteří mají rádi moji značku, povídat si s nimi, poznat je a to je to nejlepší. Pracuji totiž s lidmi pro lidi, nikoli sám pro sebe.

Jak byste charakterizoval kolekci FW21 a co pro vás bylo inspirací?

Tato kolekce byla náročná, protože se tvořila za přísných a zhoršených podmínek v době pandemie. Ne vždy mohl být každý v kanceláři, museli jsme částečně zredukovat pracovní nasazení, bylo to náročné. Nakonec jsme na ní pracovali 2 měsíce, během listopadu a prosince minulého roku. Pokud si tedy vzpomeneme na to, jaká byla tehdy situace, nebylo to nic lehkého. Bylo to náročné a řekl bych temné období pro mnoho lidí, proto jsme chtěli s touto kolekcí přinést něco radostného a pozitivního. Tvořili jsme ji s myšlenkami na lepší budoucnost.

Kolekce je velmi pohodlná, zároveň stále stylová, snadno nositelná a kombinovatelná. Zároveň je pro nás samozřejmě stále důležitá kvalita materiálů a zpracování, to se nezměnilo.

Co můžeme očekávat od brandu Philipp Plein v nejbližší době?

Za poslední rok jsme otevřeli mnoho obchodů Philipp Plein a více než 15 dalších otevřeme ještě do konce tohoto roku. Zároveň rozšiřujeme naši nabídku o další produkty a hlavně kategorie. Těšit se můžete například na nové hodinky, řadu slunečních brýlí, home kolekci nábytku, dětskou kolekci, porcelán... čeká nás mnoho vzrušujících věcí.

Co by pro vás byl highlight vaší kariéry?

Mnoho jich již bylo. Na nic už moc nespěchám, jsem takto šťastný. Nesnažím se o žádné rekordy, protože jsme už udělali tolik velkolepých módních přehlídek a otevřeli několik obchodů. Jsem opravdu šťastný s tím, jak to momentálně je a jakým směrem se značka rozšiřuje. Je opravdu těžké říci, co by pro mě bylo dalším highlightem.

Hodně cestujete – kde se vám zatím líbilo nejvíce a proč?

Abych řekl pravdu, v rámci většiny mých cest z dané země či města moc nevidím. Vždy navštívím Philipp Plein obchod, což je pokaždé, jako bych přišel domů. To je na tom krásné. Nezáleží na tom, zda je to Praha, Barcelona, nebo Beverly Hills, cítím se ve svých obchodech jako doma. Strávím tak čas s lidmi, kteří mají rádi moji značku, poté jdu do hotelu, vyspím se a další den přejíždím do jiného obchodu. Zkrátka život na cestách.

Jak relaxujete při vašem busy režimu?

Miluji svůj život a to, co dělám, takže necítím potřebu cíleně relaxovat. Relaxuji i při návštěvách svých obchodů a při setkáních s lidmi.

Podívejte se na střípky z návštěvy Philippa Pleina pražského obchodu: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu