New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Denisa Dvořáková: Stárnutí k životu patří a mně se vlastně líbí, jak se měníme

Topmodelka Denisa Dvořáková z agentury Elite Prague patří k jedněm z nejstylovějších žen české módní scény a její tvář se objevila na titulcích magazínů po celém světě. Jak udržuje svou pleť mladou a hydratovanou a co se u ní změnilo po třicítce, nám prozradila v rámci projektu Anti-aging.
Gabriela Riegl
——
21. října 2021

Foto: archiv Instagramu @denisadvorakova

Kdy se cítíte nejkrásnější?

Musím říct, že nejkrásnější se cítím nalíčená od profesionálů nebo když vyjdu ze salonu a mám hotové vlasy od mého kadeřníka Martyho Tyla. Sama se moc nelíčím a miluju opálenou pleť, takže i v létě se cítím hezká.

Máte ze stárnutí obavy, nebo jej právě naopak vidíte jako příležitost dozrát?

Když se podívám na svoji mamku, tak se stárnutí nebojím. Nikdy nepoužívala žádné speciální krémy a na svůj věk vypadá krásně. Stárnutí k životu patří a mně se vlastně líbí, jak se měníme. Takže jsem na svůj vzhled opravdu velmi zvědavá :).

Letos jste oslavila narozeniny, které jsou často jakýmsi průlomem v životě ženy. Nastal i u vás nějaký?

Ano, letos jsem oslavila 30. Mám to štěstí, že stále dělám práci, kterou mám ráda, a díky přátelům okolo mě jsem dostala možnost zkusit i něco nového. Začala jsem fotit, věnovat se více cvičení. Opravdu si svůj život užívám a myslím, že na spoustu věcí je ještě čas.

Už dlouho se věnujete otužování. Pomáhá vám i tato aktivita ke krásnější pokožce?

Otužovaní trochu pomáhá na celulitidu. Ale já to spíše beru jako regeneraci po sportovní aktivitě.

K vašemu životnímu stylu patří pravidelný sport. Zkoušela jste i nějaké sestavy pro stimulování obličejových svalů?

Ano, snažím se si 1–2krát týdně masírovat obličej masážním kamenem Gua Sha. Je to moc příjemné a sama vidím, že je pokožka prokrvenější.

Jak pečujete o svou pleť a bez jakého beauty rituálu si svůj běžný den neumíte představit?

Ráno si klasicky obličej opláchnu studenou vodou, nanesu hydratační sérum Envy Therapy a denní hydratační krém. Ob den používám různé masky, ať už peelingovou, nebo hydrogelovou a také mám ráda gelové podložky pod oči. Večer si pak pořádně odlíčím tvář micelární vodou od Biodermy Sensibio, kterou používám už 15 let a je pro mou pleť nejlepší. Na závěr nanesu noční krém od Estée Lauder.

V poslední době válcuje sociální sítě trend skin positivity. Jak vnímáte ukazování různých nedostatků?

Já si myslím, že je to opět jedna z věcí, které k životu patří, a každý nemá to štěstí mít celý život pleť jako dětskou prdelku. Obdivuju ženy, které se nestydí tyto věci zveřejnit, a tak s tím bojovat. Díky tomu pomáhají dalším dívkám, které takové sebevědomí nemají a stydí se za to.

Jste věrná nějakému kosmetickému ošetření, na které nedáte dopustit?

Abych se přiznala, tak na kosmetiku chodím asi jednou za rok. Doma si dělám různé masky, jak už jsem zmínila, a mám to štěstí, že zatím nemám s pletí žádné problémy. Třeba teď s tím věkem nějaké ošetření vyzkouším a poté ráda doporučím.

V top modelingu se pohybujete již řadu let. Jaký je váš názor na estetické zákroky a například beautifikaci?

Nejradši mám stále přirozený vzhled. Chápu, že ne každá žena je s tím svým spokojená a pak zkouší různé úpravy. Osobně se však takových zákroků bojím, přece jen je to obličej, ta nejcitlivější část našeho těla, tak bychom se měli podle toho také chovat. Zkusit nejdříve jiné varianty, než se hned pustit do něčeho, co už se nedá vzít zpátky.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější anti-aging produkty?

Vysloveně anti-aging produkty ještě nepoužívám, ale velmi se mi zalíbil Vitaboost C od Envy Therapy, což je vlastně koncentrovaný vitamín C na pokožku, a používám ho, když potřebuju pleť rozzářit. Nikdy si pleť nezapomenu, hlavně večer, pořádně vyčistit a snažím se pít hodně vody. Když je tělo dobře hydratované, tak je to velmi znát jak na pokožce celého těla, tak pleti obličeje. Důležitý je i kvalitní spánek, snažím se spát alespoň 7 hodin.

Máte nějaký tip na styl oblékání, který dokáže zaručeně omladit?

Podle mě kožená bunda vypadá vždy cool a kvalitní jednoduché bílé tenisky.

Co se vám na zralých ženách líbí nejvíc a co naopak považujete za velký přešlap?

Nejvíce se mi líbí jejich sebevědomí, když umí věci nosit a cítí se v tom samy krásně. Za největší přešlap považuju to, když se ženy ve zralém věku snaží vypadat jako jejich dcery, to je velký průšvih.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu