New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Zuzana Kubíčková uvedla kolekci Couture 2021

Česká módní scéna nabízí mnoho výjimečných návrhářů a Zuzana Kubíčková mezi ně rozhodně patří. Opět to dokázala novou Couture kolekcí, kterou včera představila v ulicích večerní Prahy.
Lucie Švábenská
——
16. září 2021

Foto: Arthur Koff

Zuzana Kubíčková je talentovaná návrhářka, která v rámci své tvorby prezentuje i Couture kolekce. Tu poslední předvedla včera, v úterý 14. 9., ve večerních hodinách, a tentokrát dokonce na ulici v pražské části Letná, která byla vystavěna ve 30. letech – v období, jež Zuzanu velmi zajímá, a navíc v této části města donedávna sama žila. Modelky si z vybrané ulice pro daný okamžik vytvořily perfektní molo. Celý event měl tajemnou, magickou a jedinečnou atmosféru, přesně jako jsou kolekce Couture. Kolem dokola byla akce v mnoha směrech speciální, například i faktem, že první modelky byly přivezeny do ulice novým modelem vozu Škoda Fabia.

Couture 2021

Nová Couture kolekce návrhářky Zuzany Kubíčkové je celá složená z dokonalých večerních šatů, které by uspěly i na červeném koberci. Kromě intenzivního pocitu, že po období, kdy společenský život jako by nebyl, si právě večerní šaty zasloužíme, vedlo k tomuto rozhodnutí hned několik důvodů.

Tím nejpřímějším je poptávka. Ženy do ateliéru Zuzany Kubíčkové ponejvíce přicházejí právě pro šaty na speciální příležitosti. „Moje módní východisko je snaha krásně oblékat konkrétní ženy. Jsem si vědoma toho, že spousta věcí už tu byla, a nejde mi o vytváření nových módních konceptů. Přicházím se svou vizí toho, co vnímám, že mé zákaznice hledají, chtějí a potřebují,“ objasňuje Zuzana.

V druhém plánu stojí fakt, že ve své linii Couture tvoří návrhářka unikátní modely, jež jsou příležitostí předvést kreativitu i krejčovský um ateliéru.

A do třetice, komplexní řada večerních šatů je téma, které návrhářku zajímalo už delší dobu.

Inspirace třicátými léty i Světem bez kouře

Rozhodnutí věnovat se večerním šatům svým způsobem definovalo i estetický směr kolekce. „Ztělesněním ideálních večerních šatů je pro mě styl 30. let minulého století. Jsem přesvědčená, že je to ta nejlichotivější silueta a archetyp noblesních šatů. Styl třicátých let přinesl novou práci s materiálem a anatomií těla. Například díky šikmému pokládání látky se šaty jiným způsobem nesou kolem těla. A to se nám na stylu tohoto období líbí,“ říká Zuzana.

Nenechte se ale zmást, modely rozhodně nejsou čistě nostalgické. K estetice 30. let přidává autorka své vlastní vize a také styling, kterým již tradičně kolekci doladil stylista Jan Králíček, je přirozený a uvolněný. Šaty ve všech délkách doplňují špičaté baleríny bez podpatku a společnost Preciosa ke kolekci na míru vytvořila čelenky a vlasové ozdoby s českým křišťálem. Vše dohromady tvořilo perfektní podívanou. 

Designy byly různorodé, ačkoliv to všechno byly bez pochyby večerní róby. Byl zde ale také představen až futuristický model, jímž jsou šaty inspirované vizí Světa bez kouře společnosti Philip Morris ČR, která je významným partnerem přehlídky kolekce. „Stříbřitý třpyt těchto šatů z látky pošité drobnými lesklými flitry a jejich fluidita mi evokuje budoucnost, zatímco částečná průsvitnost a lehkost šatů je mou představou světa bez cigaretového kouře tak, jak o něj usiluje Philip Morris a jejich bezdýmné alternativy,“ vysvětluje Zuzana.

Hedvábí, lesk a pastelové odstíny

Kolekce je, jak je u Zuzany již zvykem, složena pouze z exkluzivních materiálů jako je například hedvábný samet, tzv. envers satin (hutný satén z viskózy, s nímž se dá pracovat z rubu i z líce), hedvábný šifon, různé flitrové látky, hedvábí s metalickým vláknem, flitrová výšivka na tylu či třpytivý úplet. Barevnou paletu tentokrát tvoří kombinace zemitých a pastelových odstínů, které působí hravě, luxusně a decentně zároveň. 

Originální look modelek, které měly poseté vlasy třpytivými kamínky, zajistil tým nejlepších make-up artistů z parfumerií DOUGLAS se zkušenostmi z módních eventů a prestižních společenských událostí. O účesy se zase postarala sestava profesionálních hair stylistů TONI&GUY a na přípitek se podávalo šampaňské značky MUMM, které je úzce spjato s módním světem a kreativitou oděvních designérů i leskem výjimečných událostí.

Kdo si přehlídku nenechal ujíít? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu