New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Už víte, jaké sluneční brýle budou vaším parťákem toto jaro a léto?

Kritérií, podle kterých si vybrat ty pravé, je hned několik. Od barvy přes tvar až po zbarvení sklíček. Nyní je možností tak moc, že je kolikrát těžké zvolit ten správný model, který vám bude sedět a zároveň vás nepřestane bavit. Kromě navigace podle tvaru vašeho obličeje se můžete inspirovat například vašimi oblíbenými celebritami.
Lucie Švábenská
——
25. března 2022

Foto: Getty Images

Ačkoliv sluneční brýle vynosíte po celý rok, automaticky se na ně klade největší důraz v období jara a léta. A jako u všeho, i zde mají vliv aktuální trendy, takže i když si říkáme, že si nové obroučky další rok kupovat nebudeme, vždy na to přece jen dojde. Někdy je ale těžké vybrat ten správný kousek. Kde začít?

Rysy určují mnohé

Rozhodně začněte u typu vašeho obličeje, který vám vyselektuje tvary, na které se soustředit. Nechcete přece, aby vám zdůraznily něco, co potřebujete spíše „skrýt“ a naopak. Každý tvar brýlí působí totiž na všech jinak, a to ovlivňují právě vaše rysy. Máte je hranaté, kulaté, oválné, nebo srdcovité?

Jestliže spadáte do hranatých s ostřejšími liniemi (máte zhruba stejně široké čelo, lícní kosti a bradu), poté vám budou nejvíce sedět oválné brýle společně s kulatými a nebojte se ani retro stylu. 

Kulatý tvar obličeje (který je zhruba stejně široký jako dlouhý) si naopak žádá hranatější tvary, případně výrazný horní rám. Protiklady se zkrátka opravdu přitahují. 

Oválné rysy (kdy máte jen o trochu širší lícní kosti a směrem k čelu a bradě se váš obličej zužuje) mají tu výhodu, že sedí téměř k jakémukoliv typu obrub. Zde si můžete vyhrát s detaily na nožičkách, které jsou skvělým zpestřením. 

Jestliže je váš obličej nejširší v oblasti čela a směrem dolů k čelisti se zužuje a přechází až do špičaté brady, poté se zaměřte na ne tolik výrazné brejličky, které vás zjemní. 

Jako z Hollywoodu

Když víte, na který typ se přibližně zaměřit, přichází na řadu samotný výběr. Inspiraci můžete hledat kdekoliv, například u vaší oblíbené celebrity, která má podobné rysy jako vy. Ikona Lady Gaga ráda vsází na černé hranaté brýle, zatímco třeba diva Beyonce jde spíše do zlatých odstínů. Aktuálně velmi probíraná Kim Kardashian zase ráda volí futuristický styl, na který si ale ne každý troufne. Naopak nestárnoucí kráska Jennifer Lopez sahá po klasice, kterou jsou pilotky. 

Detaily dělají celek

Když víte, jaký typ vám bude sedět nejvíce, přichází na řadu konkrétní výběr daného modelu. Obrátit se můžete jak na obchodní řetězce a luxusní módní domy, tak na specializované optiky, kde najdete nejen dioptrické brýle, ale také ty sluneční. 

Ve kterých strávíte rok 2022? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu