New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Schwarzkopf Elite Model Look zná své vítěze i nové castingové termíny

Slavnostní finálový večer Schwarzkopf Elite Model Look je za námi a nové hvězdy modelingu byly vybrány.
Lucie Švábenská
——
31. srpna 2021

Foto: Schwarzkopf Elite Model Look

Modelingových soutěží je mnoho, ale Schwarzkopf Elite Model Look patří k těm nejprestižnějším na celém světě a v historii objevila několik dnes již celosvětově známých jmen. Kde jinde tedy začít svou kariéru v modelingu? Ta se včera odstartovala vítězům Amélii Konšelové (16) a Alexovi Hanusovi (19) za Českou republiku a Lence Saturyové (17) a Patrikovi Vališovi (18) za Slovenskou republiku. Ti nyní pojedou reprezentovat své země na světové finále do Barcelony. Porota rozhodla rovněž o vítězství Olexi Kabatsii z Ukrajiny.

Slavnostní večer, kterým provázeli Hana Vagnerová a Vladimír Polívka, se konal ve Španělském sále Pražského hradu a byl plný hvězdných jmen a krásných okamžiků. Jako v předchozích ročnících se i tohoto slavnostního finálového večera zúčastnily topmodelky agentur Elite Prague a Elite Bratislava, například vítězky světových finále Elite Model Look Denisa Dvořáková, Eva Klímková, Barbora Podzimková a Jana Tvrdíková a také slovenské topmodelky Barbora Brušková, Sasha Gachulincová a další. Ačkliv byl večer především o modelingu, nechyběla ani menší kulturní vložka v podobě hudebního zážitku vynikajícího francouzského zpěváka Adama Naas. 

„Velice mě těší úroveň finálového galavečera Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR. Obrovský potenciál všech finalistek a finalistů nám jako agentuře dává naději na vytvoření a manažování úspěšných kariér nových talentů,“ říká o soutěži Saša Jány, ředitel soutěže a spolumajitel agentur Elite Prague a Elite Bratislava.

O finálním výsledku rozhodovala pečlivě vybraná porota složená z odborníků z oblasti módy, kultury a médií, partnerů projektu a zahraničních modelingových agentů. Zasedli v ní například topmodelka a tvář soutěže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2021 Michaela Kociánová, ředitelka Elite London Miranda C. Speransky, ředitelka Elite Milan Elena Mansueto či ředitel soutěže a spolumajitel agentur Elite Prague a Elite Bratislava Saša Jány.  

Vítězové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2021 pro Českou a Slovenskou republiku rozhodně mají slibně nakročeno k tomu zazářit na domácí i světové modelingové scéně, což potvrzují světové úspěchy výherců z minulých ročníků soutěže. „Věřím, že jsme dnes hostům a odborníkům z oblasti módy představili nové modelky a modely s potenciálem Hany Jiříčkové, Daniely Kociánové, Michaely Hlaváčkové nebo Josefa Utěkala a že je brzy budeme vídat na světových molech a titulcích módních magazínů,“ dodává Saša Jány, ředitel soutěže.

Hvězdná párty #seeyouatsasazu

Co by to bylo za úspěšný gala večer bez dokonalé afterparty. Ta se tentokrát konala v oblíbené luxusní asijské restauraci Sasazu, podle níž byla nazvána party samotná: #seeyouatsasazu. Mezi vybranými hosty byli například Jakub Kohák, Eva Perkausová a Dara Rolins. Nechyběly zde ani topmodelky z agentury Elite, které dobyly světová módní mola a nafotily obálky nejprestižnějších světových módních magazínů, včetně Harper's Bazaaru. Dorazila například osobní múza Johna Galliana Barbora Brušková, Eva Klímková, kterou nazývají českou Kate Moss, Barbara Podzimková, která chodila přehlídky Chanel i Prada, Daniela Kociánová, Denisa Dvořáková, Michaela Kociánová a další. O krásné róby a celkové looky, které velmi často doplnily diamantové šperky v milionových hodnotách, například od značky ALO diamonds, rozhodně nebyla nouze. 

Chcete být součástí příštího finále? 

V průběhu měsíce září, konkrétně od 2. 9. do 15. 9., se v obchodních centrech po celé ČR a SR uskuteční celkem 21 castingů, které odstartují další ročník soutěže. Přihlásit se mohou slečny ve věku 13 až 21 let s výškou nad 170 cm a mladí muži ve věku 15 až 23 let s výškou nad 183 cm. 

„Věřím, že objevíme nové talenty, kteří budou úspěšní i v oblasti sociálních médií, která dávají nové generaci modelek a modelů ‚silný hlas‘ a možnost projevit se. Snažíme se, aby nové tváře, které zastupujeme, pochopily, že existuje mnoho podob krásy, a aby si uvědomovaly svoji jedinečnost,“ řekl ředitel soutěže Saša Jány. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu