New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Salvatore Ferragamo má nového kreativního ředitele, Maximiliana Davise

Italský módní dům učinil svým novým kreativním ředitelem britského návrháře Maximiliana Davise. Pozice se ujal 16. března 2022, takže se na kolekci pod jeho vedením můžeme těšit již příští sezonu.
Lucie Švábenská
——
21. března 2022

Foto: archiv značky

Designer Maximilian Davis, který se narodil v Manchesteru, si svůj talent uvědomil velmi brzy, a za vzděláním se proto vydal přímo do centra dění – na London College of Fashion. Brzy začal rozjíždět svou velice slibnou kariéru, ve svých 26 letech má za sebou již několik úspěchů včetně založení své stejnojmenné značky (v roce 2020), postupu do 20 nejlepších v rámci LVMH Prize for Young Designers a mezinárodního uznání. Jeho looky vynesly už i hvězdy jako Dua Lipa, Kim Kardashian nebo ikona Rihanna. Nyní však nastal pravděpodobně jeden z těch největších momentů jeho kariéry, když byl jmenován novým kreativním ředitelem italského brandu Salvatore Ferragamo. 

„Jsem velmi poctěn, že se mohu připojit k Ferragamu a jsem vděčný za příležitost stavět na bohatém a hlubokém dědictví tohoto módního domu. Ferragamo představuje oddanost nadčasové eleganci a sofistikovanosti, které považuji za neuvěřitelně inspirativní. Těším se, až vyjádřím svou vizi povznesenou kodexy italského řemesla, kvalitou a inovací,“ vyjádřil se k nové pozici Maximilian. 

K tomuto oznámení se vyslovil i generální ředitel italského brandu Marco Gobbetti: „Jsem potěšen, že mohu přivítat Maximiliana v módním domě Ferragamo. Jasnost jeho vize spolu s úrovní provedení a jeho silnou estetikou z něj činí jeden z nejskvělejších talentů své generace. Jeho tvorba se vyznačuje elegancí, vytříbenou smyslností a neustálým závazkem ke kvalitě. Skrze svou optiku s citem pro současnost napíše novou, vzrušující kapitolu pro tento dům postavený na dědictví, kreativitě, řemeslné zručnosti, sofistikovanosti a výjimečných lidských hodnotách.“

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu