New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Pyer Moss přichází se svou první/haptickou kolekcí kabelek a bot

#soldoutsoon
Tatiana Urbanová
——
28. dubna 2022

Foto: Pyer Moss

Po týdnech nadšeného očekávání přichází newyorský brand se svou první kolekcí kabelek a obuvi vůbec! Kerby Jean-Raymond, zakladatel a designér Pyer Moss, potvrdil aktuální krok počátkem měsíce, když umístil v brooklynské čtvrti East Flatbush, kde sám vyrůstal, tento billboard.

“Náš první billboard se právě objevil! Hádejte kde…,” uvedl na svém Instagramu. “První kolekce kabelek má drop již tento měsíc.”

A tak se realita módní scény opět změnila…

Trvalo to tři dlouhé roky, než doplňky spatřily světlo světa. Co se týče bot, sandály vám obkreslí lýtka až ke kolenům, zatímco klasická kotníková bota z neoprenu se může pochlubit zahnutým podpatkem.

Kabelky jsou opravdu doslova RUČNÍ práce. A to nejen proto, že některé modely vypadají zcela hapticky (čtěte: jsou reálně ve tvaru ruky) a vybízí k dotyku. V zářivé červené a žluté variantě jsou reminiscencí ke kolekci Pyer Moss couture 2021.

V nabídce však nechybí ani klasičtější a poddajnější designy. Lichoběžníkové tvary ve smaragdově zelené a černé vás možná přesvědčí, abyste se na chvíli probudili z popletení z propletení Bottega Veneta kabelek a na alespoň na chvíli se rozhodli vydat jiným směrem.

Ačkoliv Kerby Jean-Raymond založil značku Pyer Moss již v roce 2013, do povědomí veřejnosti se dostal až o tři roky později, když na fashion weeku v New Yorku představil kolekci odrážející policejní brutalitu a hnutí Black Lives Matter. Styling k této linii nazvané “Double Blind” mu dělala zpěvačka a aktivistka Erykah Badu.

Jeho značka začala sbírat od roku 2014 mnohá ocenění, on sám se probojoval do žebříčku časopisu Forbes “30 pod 30” a Pyer Moss oblékly osobnosti jako Odell Beckham Jr., producent Swizz Beatz, Kiandra Layne, Gabrielle Union-Wade, Colin Kaepernick a dokonce i Michelle Obama. V září 2020 byl Jean-Raymond jmenován globálním kreativním ředitelem značky Reebok.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu