New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Poznejte designové brýle MOSCOT v pražské optice EYE-EYE

Brýle, ať už dioptrické, či sluneční, nejsou pouze nutností, stal se z nich oblíbený módní doplněk. Kolikrát dokonce volíme ke každému looku a ke každé příležitosti jiný model. Pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi design, objevují nové styly a dávají si záležet na každém detailu svého outfitu, určitě by vám neměla uniknout značka brýlí MOSCOT, kterou najdete v pražské optice EYE-EYE.
komerční článek
——
9. prosince 2021

Foto: archiv MOSCOT

Propadli jste designu a kvalitě brýlí MOSCOT, ale nevíte, kde je v Česku najít? Máme pro vás odpověď – EYE-EYE optika! Této značce z New Yorku se dokonce věnuje již krásných 8 let. S láskou, péčí a dlouhodobou vizí, tak jak k tomu zavazuje historie rodinné firmy z východní části dolního Manhattanu.

Na americké vlně

MOSCOT je společnost z New York City celosvětově známá pro své ikonické brýle. Slaďuje nezaměnitelně vypilovanou estetiku dolního Manhattanu se 100 lety zkušeností a řemeslné zdatnosti pro tvorbu nadčasových brýlí. Přesto, že je již vnímána jako globální módní značka, v srdci zůstává MOSCOT místní „sousedskou“ optikou.

Kořeny optiky MOSCOT zapustil v Americe prapradědeček a patriarcha rodiny Hyman Moscot, který imigroval z východní Evropy přes známý Ellis Island v roce 1899. Hyman začal prodávat hotové brýle z ručního vozíku na Orchard Street, na věhlasném konci východního dolního Manhattanu.

V roce 1915 již měl Hyman tolik věrných zákazníků, že si mohl dovolit otevřít svůj první obchod, MOSCOT’s na 94 Rivington Street. A zbytek, jak se s oblibou říká, je již historie!

V roce 1925 se Hymanův syn Sol připojil k rodinnému podniku v útlém věku 15 let a postupně přebíral otěže jeho řízení. V roce 1936 se pak MOSCOT usadil na adrese 118 Orchard Street, na rohu s Delancey Street, zde zůstal celých osm desetiletí.

Solův syn Joel se ujal vlády nad „domem MOSCOTů“ v roce 1951. Šarmantní, zapálený a oddaný svým zákazníkům dokázal Joel brzy prosadit svůj rukopis při řízení obchodu. Zároveň předával rodinné hodnoty svým synům, kteří se brzy měli stát čtvrtou generací Moscotů, jež převezme kormidlo.

V roce 1986 se Joelův syn Dr. Harvey Moscot, optometrista, připojil k rodinnému podniku. Joelův nejmladší syn Kenny jej následoval v roce 1992.

V březnu 2013 Harveyho syn Zack Moscot, formálně vzdělaný průmyslový designer, vstoupil na palubu firmy, a stal se tak zástupcem páté generace Moscotů v rodinné firmě.

V lednu 2015 oslavil MOSCOT krásných 100 let a roky dále přibývají. MOSCOT se prodává ve více než 50 zemích ve více než 1 500 obchodech. Myslíme si, že by byl Hyman velmi pyšný. A věříme, že i vás, pokud se tak již nestalo, v Praze v optice EYE-EYE nadchne.

Více informací se dočtete na www.eye-eye.cz.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu