New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Pohodlí v luxusním obalu, aneb Manolo Blahnik a Birkenstock uvádějí společnou kolekci

Kolaborací je ve světě módy mnoho, a ne vždy si dokážeme hned představit jejich výsledek. To platí i u spojení těchto dvou na první pohled naprosto odlišných značek. Vypadá to však, že jsme doteď nevěděli, o co přicházíme.
Lucie Švábenská
——
22. března 2022

Foto: archiv Instagramu @birkenstock1774

Každý je ve svém stylu za hvězdu. Elegance, kreativita a luxus střevíčků Manolo Blahnika jsou nezaměnitelné stejně jako pohodlí sandálů Birkenstock. A ačkoliv bychom toto spojení nikdy nečekali, tak právě tyto brandy oznámily společnou kolekci, která bude online již 24. března 2022! 

„Kvalita a nadčasovost, to jsou vlastnosti, které najdeme u obou značek,“ řekl Blahnik britskému Harper’s Bazaaru. „Z hlediska estetiky můžeme vypadat odlišně, ale v podstatě máme ty samé hodnoty: perfektně padnoucí boty, které jsou pohodlné a mistrovsky zpracované. To jsou ty nejdůležitější věci při návrhu a výrobě našich produktů.“

Můžeme s klidem říci, že se bude jednat o opravdu jedinečnou kolekci, která spojí komfort, funkčnost, glamour a praktičnost. Již z prvních propagačních snímků je vidět, že se ani jedna značka nevzdala svého osobitého stylu. Ikonické Birkenstock Arizona sandály a Boston dřeváky zdobí samet a krystaly, které Manolo velmi rád používá ve svých designech, a i korková podrážka je potažená kůží, aby ladila s použitou látkou. K dostání budou páry ve fuchsiové, modré a černé barvě. Výsledek je překvapivě líbivý a pravděpodobně uspěje u zákazníků obou brandů. 

„Chtěl jsem vytvořit produkt, který si můžete vzít jen tak, kdykoli k čemukoli, ale zároveň ho vynesete i k plesovým šatům. Tzv. ‚načančané‘ Birkenstocky. Výsledné kousky jsou dokonalé. Každá bota byla vyrobena v Birkenstock továrně, kde pracují ti nejlepší řemeslníci,“ dodal Manolo.

Kolekce se má pohybovat od $750 do $810 a bude k dostání na webových stránkách Manolo Blahnika a Birkenstock společně s několika zvolenými obchody po celém světě. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu