New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Nová kolekce ADIDAS X PRADA oslavuje nadčasový design a odpovědnost k budoucnosti

Spojení gigantů adidas a Prada slavilo velký úspěch. Takový, že ve spolupráci pokračují a představují další společnou limitovanou kolekci. Který kousek bude váš?
Lucie Švábenská
——
14. ledna 2022

Foto: archiv značky

Kolaborací je v módním světě nespočet, ale ne každá je tak hvězdná a úspěšná jako spojení sportovního gigantu adidas a luxusního domu Prada! Nyní tak přicházejí s pokračováním a představují další společnou limitovanou kolekci, která je od včerejšího dne již online. 

V této nové kapitole spojují odborné řemeslné zpracování značky Prada s inovacemi sportovního oblečení značky adidas, tedy opět to nejlepší z obou světů. Zároveň oslavují další tři věci: udržitelnost, boty adidas Originals Forum a látku Re-Nylon značky Prada.

Jedinečnost kolekce adidas for Prada Re-Nylon

Oficálně se kolekce jmenuje adidas for Prada Re-Nylon a představuje nové udržitelné pojetí sportovního luxusního oblečení. Kromě oblečení řada ovšem obsahuje také doplňky, boty a tašky. Vše je vyrobeno v Itálii firmou Prada z nekonečně recyklovatelné tkaniny Re-Nylon, která je pro tuto značku charakteristická.

Průkopnická textilie Prada Re-Nylon byla představena již v roce 2019 v rámci větší udržitelnosti značky. Jedná se o látku vytvořenou recyklací plastového odpadu sesbíraného z oceánů a odpadu z textilních vláken – lze ji čistit a recyklovat donekonečna, a to bez ztráty kvality. Kolekce adidas for Prada tak podtrhuje přelomovou událost: přechod celé výroby značky Prada z panenského nylonu na Re-Nylon, kterého bylo dosaženo na konci roku 2021.

Změna legendární siluety adidas Originals Forum

Kolekce je mimo jiné jedinečná proměnou legendárních adidas Originals Forum High and Low. Nejenže se jedná o rovnováhu mezi luxusním řemeslným zpracováním a sportovní dokonalostí, ale navíc jsou vytvořeny ze zmíněné průkopnické textilie Re-Nylon značky Prada. Design bot je dotvořen ikonickými odnímatelnými kapsičkami, které u značky Prada již známe. Je libo černé, nebo bílé? Nebo rovnou oboje? 

Tak trochu jiná konfekce

Většinu kolekce samozřejmě tvoří oblečení a v této kategorii nechybí pro adidas typická tepláková souprava. Tentokrát však v trochu jiném provedení díky textilii Re-Nylon a jedinečným detailům. Kromě soupravy představují i svetr a bundu. Každý model je elegantní, inovativní a rafinovaný a je k dispozici ve dvou barevných variantách – černé s bílými pruhy a bílé s černými pruhy – s klasickým smaltovaným trojúhelníkovým logem Prada.

Doplňky dělají celek

Co by to bylo za kolekci bez cool doplňků. Tentokrát máte na výběr trendy klobouček, tři větší tašky, nákupní tašku, cestovní tašku, ledvinku a batůžek. Vše opět z textilie Re-Nylon a s charakteristickými pruhy adidas a kovovým trojúhelníkovým logem Prada. 

Kolekce adidas for Prada Re-Nylon byla celosvětově uvedena 13. ledna 2022 a je dostupná v aplikaci adidas CONFIRMED a na adidas.com/prada.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu