New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

New York Fashion Week FW22: Barevnost, hravost i elegance

Čtyři hlavní týdny módy jsou tu! Než započne ten londýnský, milánský a pařížský, pojďme se podívat, co přinesly kolekce právě ukončeného fashion weeku v New Yorku.
Lucie Švábenská
——
17. února 2022

Foto: IMAXtree

Týdny módy jsou již v plném proudu a my se nemůžeme dočkat, co přinesou nové kolekce pro sezonu FW22. Na fashion weeku v New Yorku jsme se už tradičně dočkali novinek od Michaela Korse, Christiana Siriano, Caroliny Herrera a mnoha dalších. Pojďme se podívat na to nejlepší z vybraných kolekcí. 

Jason Wu

Návrhář Jason Wu je znám pro krásné šaty na speciální příležitosti. Člověk by si tak mohl říct, co vlastně bude Jason předvádět, když ve světě stále panuje pandemie a tolik příležitostí, kdy tyto looky vynosit, není. Ono však zase bude a Jason to moc dobře ví, ale i tak svou kolekci nadcházející sezoně malinko přizpůsobil. Svou inspiraci bral v padesátých letech a představil krásné koktejlové šaty, dále střih midi a nechyběl ani look na párty. 

 

Michael Kors

Jemná béžová, černá, bílá, ale také šokující žlutá, oranžová nebo výrazná růžová. Kolekce Michaela Korse měla vše. Včetně elegance i hravosti a střihů, na které si jen vzpomenete. Tak co, vidíte v kolekci inspiraci Marilyn Monroe? 

 

Christian Siriano

Je jasné, že návrhář má zálibu v modré, která této kolekci vévodí. Zároveň zde najdeme hodně kůže, tylu, korzetů. Kolekce, která ukazuje, že je jedno, zda je ve světě stále pandemie – čas na propracované, dokonalé šaty zase přijde. 

 

Brandon Maxwell

Při tvorbě kolekce FW22 se Maxwell v myšlenkách vrátil do dětství a vzpomínal na okamžiky se svou babičkou, o které říká, že je tím, kdo ho přivedl k designu. Tyto vzpomínky vložil i do tvorby kolekce – hebké a příjemné materiály připomínající pohodlí domova, starodávné šperky, dokonce použil i potisky připomínající starý obraz, který visel u jeho babičky. Kolekci ale ani trochu nechyběla elegance, hravost a sex-appeal. 

 

Khaite

Co je typické pro Khaite? Kašmírové svetry, denim, kůže a perfektní tailoring. I to zas a znovu vidíme v kolekci FW22, která je zároveň velmi sexy. Pokud se nebojíte ukázat, jakou krásnou siluetu máte, tyto looky jsou střižené přímo pro vás. 

 

Carolina Herrera

Elegance, výrazné siluety i barvy. To rozhodně nechybělo v kolekci Carolina Herrera. Dramatické, ale hravé zároveň. Ať už půjdete do kanceláře, nebo na party, v této kolekci si vyberete pro obě příležitosti. 

 

Gabriela Hearst

Návrhářka se zamyslela nad tím, jak moc rozlišujeme dámské a pánské oblečení a v čem je naopak stejné, což můžeme vidět i ve výsledné kolekci a stylingu. Zároveň nechyběly vzory (spíše přírodního typu), barvy (žluté a oranžové tóny převládaly) a rozdílné materiály. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu