New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

MFW FW22 den 5. aneb konec s grácií a úctou

Milánský týden módy je u konce. Které kolekce byly představeny na závěr a kdo vyjádřil soucit v rámci aktuálního dění?
Lucie Švábenská
——
28. února 2022

Foto: IMAXtree

Milan Fashion Week pro sezonu podzim/zima 2022 je oficiálně za námi. Provázelo ho opět mnoho akcí a také emocí, které byly tentokrát velmi rozporuplné. Vše začalo jako vždy s elegancí, grácií a ve velkém, když se ve středu představily první kolekce. Mezi nimi byla i kolekce módního domu Fendi, který patří mezi velikány italské módy. První den završila luxusní a exkluzivní párty domu Hublot, kde byla vybraná společnost značky včetně jejich ambasadorky Chiary Ferragni.

Po užitém hvězdném prvním dni a večeru však přes noc vše rázem potemnělo. Vzbudili jsme se do šokujících informací o útoku Ruska na Ukrajinu, který se pouze stupňoval, nadále trvá a nikdo neví, co bude následovat. Většina národů se spojuje a snaží se Ukrajině jakkoliv pomoci, včetně Česka i Itálie. 

Fashion week nadále pokračoval, přehlídky a akce se konaly dle plánů. I tak ale samozřejmě situace byla znát – protesty v ulicích Milána, street style ve žluto-modrých odstínech, vlajky, bannery, slzy v očích zúčastněných a dnes vyjádřil svou podporu i Giorgio Armani.

Co nabídly kolekce pátého dne? 

DSQUARED2

Kolekce, která křičí „mír, láska a svoboda“. A právě to je v dnešních dnech nejcennější. Každý model je pro návrháře osobitý a skrývá se v něm určitá historie nebo vzpomínka. Podzim u DSQUARED2 bude ve znamení pletení, vrstvení, umělé kožešiny a nechybí ani pončo. 

Giorgio Armani

Mistr Armani je stejně jako většina lidí zdrcen událostmi na Ukrajině a v soucitu s tímto děním se rozhodl svou přehlídku uspořádat, ale v naprostém tichu – bez hudby. Byl jediným designérem, který se k aktuální situaci jakkoliv v rámci fashion weeku a své show vyjádřil a svůj původní plán pozměnil. Mnoho z nás tento akt potěšil, tleskáme. 

A ačkoliv to nebylo plánované, tak máme pocit, že jeho kolekce za naprostého ticha vyzněla ještě mnohem výrazněji. Opět v ní byla elegance, dále jemnost a perfektní tailoring. 

Pro úspěch zas a znovu

Kromě přehlídek, jak jsme již informovali, se konají tzv. re-see neboli detailní prohlídka kolekce v showroomu značky. Dnes jsme měli možnost prozkoumat kolekci Versace, jejíž prezentace se konala v krásném Versace hotelu v centru Milána. Kolekci a celému eventu to tak dodalo ještě větší luxus a exkluzivitu. Navíc je to takové dva v jednom – prohlídka kolekce i hotelu. Novinky, které si Donatela přichystala, jsou skvostné. Je ženou, která zkrátka ví, jak udělat všechny ženy přitažlivými a sexy. Jak vyzdvihnout ty správné křivky. Nechyběl latex, krystaly, ale ani tvíd, který u Versace zas tak často nevidíme. Novinkou byly ale především jejich kabelky, které dostaly nový rozměr a barevnost. No a co nesmělo chybět? Do detailu vyladěné boty na podpatku a šperky, které tentokrát tvořily převážně choker náhrdelníky. 

Jako další re-see jsme navštívili dům Prada, který, jak je již zvykem, svou kolekci představuje ve Fondazione Prada. Již to místo je kouzelné a vždy z něj vytvoří naprosto jiný prostor, v němž kolekci představují. Tentokrát byly figuríny rozmístěny do cik cak formátu, ve kterém šly i modelky přehlídku. Pro podzim a zimu se soustředili především na mnoho variant a kombinací delší sukně, která byla představena v mnoha materiálech. Jako další signature kousek je jistě tank top, který doplňoval téměř každý look, a Prada tak ukázala, jak je tento produkt variabilní. Navíc představili nové kabelky, a to hned v několika rozměrech. Která bude ta vaše? 

Tak zase příště

Je těžké shrnout tento milánský týden módy, protože ačkoliv se vše konalo jako obvykle, nic nebylo a nepůsobilo stejně. I tak ale nabídl nepřeberné množství nových a velmi povedených kolekcí, které byly rozdílné, plné nových trendů, a je jasné, že se máme na podzim na co těšit. Je důležité i v těchto těžkých časech hledat pozitivní věci, něco, co nám dělá radost, a snažit se přemoci smutek, který všude vládne. A právě i to dělá pro mnoho lidí krásná móda a fashion novinky. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu