New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

MFW FW22 den 3.: Nové kabelky, které vás vezmou do nebe, a seriózní i výrazné kolekce

Další den fashion weeku za námi, a ačkoliv se situace a atmosféra ve městě trochu změnila, show jede dál společně s představením kolekcí FW22.
Lucie Švábenská
——
26. února 2022

Foto: IMAXtree

Milánský týden módy jsem si vždy naprosto a jednoznačně užila, ale tentokrát je to zkrátka jiné. Dění na Ukrajině se nedá ani slovy popsat, a ačkoliv se člověk nechce poddávat panice a strachu, ten smutek a soucit nejde jen tak něčím přebít. Pokud můžete, pomozte, možností je již několik (jako dobročinné sbírky či autobusy s potřebnými surovinami a věcmi).

Tato situace samozřejmě zasáhla i Milán, kde se dnes konalo několik protestů a demonstrací. I zde se ukazuje soucit s Ukrajinou a snaha pomoci. A třebaže se to někomu může zdát nesmyslné, tak fashion week nadále pokračuje. Pro někoho to může být naopak únik z této děsivé reality, alespoň na krátký okamžik a dokud to jde. Neváhejte tedy a sledujte stories @harpersbazaarcz, kde se dozvíte jak o některých dobročinných akcích pro Ukrajinu, tak o aktuálním dění z milánského fashion weeku. Co se v italské metropoli módy událo dnes? Navštívila jsem krásný showroom ve 32. patře prezentující nové kabelky i nějaké fashion show. Pojďme se na to podívat. 

Co nabídly kolekce třetího dne? 

Tod’s

Ani Walter Chiapponi nedokázal úplně odvést myšlenky od dění na Ukrajině, a tak svou kolekci dokonce zredukoval a upravil na poslední chvíli. Jak správně řekl, nyní není čas na povrchnost. Kolekce obsahuje seriózní a klidné kousky do každodenního života. 

Sportmax

Černočerná s kapkou hnědé a červené. Tak vypadala kolekce značky Sportmax, která měla i nezaměnitelné prostory v růžových světlech. Značka se pustila do sexy střihů zvýrazňujících přednosti. Celá kolekce vám dodá nesmírné sebevědomí a udělá z vás mocnou ženu. 

Gucci

Uběhly dva roky od poslední kolekce Gucci v rámci milánského týdne módy. Značka vždy provokuje či šokuje a nyní se přihlásila ke konverzaci o gender fluiditě. Alessandro Michele představil kousky ze spolupráce se sportovním gigantem adidas a ty vypadají až překvapivě dobře. Jak se vám kolekce Exquisite Gucci líbí?

Elisabetta Franchi

Přehlídka nabídla krásné dlouhé i krátké šaty a také skvěle propracovaná saka, na což jsme u Franchi zvyklí. Také se objevily kousky s menším twistem a dalším překvapením večera byly dvě slečny z našich končin – Karolína Chomisteková a Natálie Kočendová. Ty se ukázaly v první části přehlídky, kterou šly vybrané influencerky. Bylo nám ctí vidět zde naše zastoupení.  

Versace

Donatela Versace si opět dala tu práci a vytvořila jedinečný prostor laděný do červené barvy pro představení kolekce. Již se v ní neobjevovaly nápisy a loga ve velkém množství, jako tomu bylo v minulé kolekci, ale zaměřili se na barvy, výrazná ramena, satén, latex, denim a tweed. 

Philipp Plein 

Ne každý přišel této značce na chuť, ale musí se nechat, že je velmi dobře postavena a vedena. I v této kolekci Philipp představil své crazy kousky, ale také některé looky, které by většina z nás vynesla s radostí, ať už do práce, na drink či odpolední kávu. Samozřejmě nechyběl lesk a třpyt kamenů, oversized střihy, ale také ty sexy na tělo, že se člověk bojí pohnout. Philipp Plein nabídl od každého něco. 

Téměř v nebi s Bulgari

Před tím, než se v podvečer naprosto zbláznila, a nakonec úplně zkolabovala doprava v rámci celého města, navštívila jsem také vytvořený showroom značky Bulgari. Jednalo se o představení nové kolekce, které se konalo ve 32. patře, takže nejen že jste se kochali novými kousky značky, zároveň se nešlo vynadívat na město, které bylo ozářeno dokonalým slunečním svitem. Kolekce nabízí několik barev, a každá z nich dokonce několik odstínů, takže si vybere každý. A to opravdu každý, protože Bulgari přišlo i s naprosto novými typy kabelek a jejich designem. Od malinkatých přes pouch až po nové kabelky pracující s celým tělem hada, nikoli pouze hlavičkou. Ta je nyní na každé kabelce personalizována a pečlivě doladěna do detailu. Musím uznat, že z kabelek tak dělají opravdu hotový klenot a šperk v jednom. Navíc jsme si zde popovídali s jednou velmi důležitou osobou v rámci firmy Bulgari, a již brzy se tak můžete těšit na další překvapení.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu