New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

MFW FW22 den 1.: Nové kolekce, projekty i hvězdná gala večeře

Milánský fashion week se toho nebojí a hned první den nabídl očekávané přehlídky i luxusní gala večeři, kterou si nenechaly ujít ani známé celebrity.
Lucie Švábenská
——
24. února 2022

Foto: IMAXtree

Fashion weeky obecně jsou úžasné, pestré, a ačkoliv jsou i fyzicky náročné, je třeba si užít každou chvilku, když už máte možnost se jich zúčastnit. A to především těch v New Yorku, Londýně, Paříži a Miláně, kde právě odstartoval. A rozhodně ne postupně, hned první den jsme mohli vidět skvělé přehlídky módních velikánů, nové projekty a spolupráce a to vše završila elegantní gala večeře, kde nechyběla nejedna známá tvář. 

Co nabídly kolekce prvního dne? 

První den se mísily kolekce jak méně známých značek, tak také velkých módních domů. Co nás nejvíce zaujalo? 

Fendi

Italská značka Fendi rozhodně patří do skupiny těch nejznámějších (přece jen, kdo nezná The Baguette bag díky Carrie ze Sexu ve městě), a tak se na jejich kolekce vždy upírá mnoho pohledů. A ani tentokrát nezklamali. Kim Jones se inspiroval v předchozích kolekcích Karla Lagerfelda a tyto jedinečné kousky updatoval do dnešního světa, do moderní podoby. Průhlednost, ale tak akorát. Business look, ale žádná nuda. Fendi opět přinesla to, po čem jsme ani nevěděli, že toužíme. 

Alberta Ferretti

Dlouhé šaty pro bohyně jsou pryč a na scénu přišly kousky, které můžete kombinovat každý den. Plizování, peříčka, kožešiny, stříbrný lesk, to zase nejsou úplně věci, které bychom si denně oblékali do práce, ale Ferretti je zapracovala tak, že vlastně proč ne? 

N.21

Alessandro Dell’Acqua měl jasno – zkrátka se vrátit ke kvalitnímu šití a tailoringu. Žádná změna značky s covidem nebo něco podobného, ne. Ba naopak. Nejedná se však o žádné neforemné obleky. Nové kolekci rozhodně nechybí šmrnc, sex-appeal a ženskost. 

Brunello Cucinelli

Podzimní kolekci si vzaly do parády dcery slavného Brunella, Carolina a Camila. A ačkoliv jim do toho jejich otec nemluvil, jeho vliv byl patrný, ale ne ve špatném slova smyslu. Zkrátka své dcery navedl na cestu, kterou značka již nějakou dobu jde, a ony v ní pokračují. Opět zde nechybí pleteniny, a to z lokálních materiálů. Dokonce se na kolekci podíleli místní lidé, kteří se těmito řemesly zabývají. 

Nové spolupráce a nápady

Ačkoliv byl příjezd českého Harper’s Bazaaru do Milána trochu pozdější a dnes jsme show osobně nestihli, vzali jsme vás v rámci našich instagramových stories na představení nové spolupráce značky Weekend Max Mara a celosvětově uznávané italské umělkyně a architektky Patricie Urquiola nazvané HABITO. První, co vás na kolekci zaujme, jsou barvy. Je jich tu nespočet a jejich kombinace mohou být někdy překvapující, ale vlastně spolu krásně fungují, a to i v sytých barvách. Tato hravost zůstala i v rámci materiálů, které Patricie zkombinovala netradičně, ale vše má svůj důvod. 

Závěr dne ve třpytu, luxusu a eleganci

V závěru dne jsme se vydali na slavnostní gala večeři s luxusní značkou hodinek Hublot. Konala se v prostorách natáčecích hal a brand si s jejich využitím krásně pohrál. Vše bylo v černé elegantní barvě, všude světla, šampaňské a známé tváře se do místnosti, kterou pulzovala hudba znějící z DJského pultu, postupně hrnuly. Slavnostní příchod měla pravděpodobně největší hvězda večera a ambasadorka značky, Chiara Ferragni. Na fotografiích z večera, které jsme zachytili, jsme vám ji představili společně s CEO značky Hublot, Ricardo Guadalupe. Poté se konala samotná večeře, kterou připravoval michelinský šéfkuchař a mezi chody byl večer zpestřen programem – italskými zpěváky Mahmood a Blanco a také skupinou bubeníků. Více podrobností a fotografií z večera vám po včerejších instagramových stories přineseme zde na webu již brzy. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu