New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

MBPFW pro sezonu FW22 je již za dveřmi. Co nás čeká a nemine?

Již za dva dny začíná Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jste připraveni? Tři dny, několik přehlídek, doplňující eventy a nebude chybět ani afterparty.
Lucie Švábenská
——
7. dubna 2022

Foto: archiv MBPFW, Mojmír Bureš

A je to tady. Mercedes-Benz Prague Fashion Week opět útočí, a to již za dva dny! Těšíte se na to, až objevíte podzimní kolekce lokálních návrhářů? My rozhodně ano. A protože se nebude jednat pouze o přehlídky, sepsali jsme vám vše, co tato sezona MBPFW nabídne. 

Kolik přehlídek nás čeká?

Hlavní program letošní edice bude trvat pouze tři dny, ale i tak se stihne několik přehlídek. Vše zahájí slovenský návrhář Michael Kováčik, který se tohoto projektu účastní pravidelně. Tentokrát dal své kolekci název Story telling. Významná bude tím, že se v ní po letech promítnou siluety, které si mohou užít nejen jeho dlouholeté klientky, ale i klienti – muži. Letos se zároveň můžeme těšit na doplnění kousky z dílny Evy Che, jako tomu bylo v září. A už nyní je z několika backstage střípků, které zveřejňují na Instagramu, jasné, že opět nezklamou. Mezi dalšími prezentujícími nechybí ani Pavol Dendis, který se spojil s Envy a Priveé. Tato přehlídka, konající se v sobotu večer, bude zahájena welcome drinkem, ten přejde v samotnou show a poté v afterparty. 

V neděli MBPFW uvedou nové tváře módy – studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Technické univerzity v Liberci. Následovat budou žáci UMPRUM pod vedením Liběny Rochové, která nedávno na udílení cen Czech Grand Design vstoupila za svou tvorbu do síně slávy. Tato akce se jako jediná v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku bude konat v čerstvě otevřeném hotelu Andaz na Senovážném náměstí. Večer se ale vrátíme zpět do Pražské tržnice, kde se koná zbytek přehlídek, a to za novinkami talentovaného dua LAFORMELA. 

Poslední oficiální přehlídkový den, pondělí, odstartuje soutěž Van Graaf Junior Talent 2022, kde se představí čtyři studenti (Tomáš Němec, Jaroslav Vích, Tobias Schubert a Vendula Menšíková), z nichž bude odborně sestavená porota (v níž zasedne i šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová) vybírat vítěze. A nakonec hlavní prezentace pro sezonu FW22 ukončí kolekce divy Vandy Jandy ve spojení s CCC Jenny Fairy. I tento večer bude ve znamení welcome drinků a následné afterparty. 

Nezapomeňte na doprovodný program

Kromě oficiálních show se v rámci MBPFW koná také pestrý doprovodný program. Přímo na Pražské tržnici se mezi přehlídkami můžete jít podívat do adidas Originals Gallery, která vám otevře dveře do OZWORLD. Co si pod tím představit? Paralelu digitálního a fyzického prostoru a také přiblížení nových stejnojmenných bot. V úterý se koná přesun do Smetanaq Gallery, kde máte v 17:00 a 20:00 (po předchozí registraci) možnost navštívit CO_LAB Fashion Event by VOŠON neboli představení kolekcí studentů Vyšší odborné školy oděvního návrhářství. A i letos se zde konají Smetanaq Talks, konkrétně ve středu 13. 4. od 18 hodin. 

A co nesmí skvělému eventu chybět? Pořádná afterparty! 

Kromě oslav po přehlídkách Pavola Dendise a Vandy Jandy se budou konat také oficiální party MBPFW. První aftershow spadá na neděli od 22:00 v Groove Baru a druhá oficiální afterparty na středu od 23:00, opět v Groove Baru. Vidíme se tam! 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu