New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Louis Vuitton představuje ikonickou putovní výstavu 200 TRUNKS 200 VISIONARIES

Francouzský dům Louis Vuitton tento rok oslavil 200 let od narození zakladatele značky. Při této příležitosti, mimo jiné, představují výstavu 200 TRUNKS 200 VISIONARIES, která započala v Asnières a dále bude putovat po celém světě.
Lucie Švábenská
——
27. prosince 2021

Foto: archiv značky

Toto léto, přesně 4. srpna 2021, slavil módní dům Louis Vuitton 200 let od narození zakladatele značky. Takové výročí se nebere na lehkou váhu, a tak uspořádali mnoho oslav a speciálních akcí. Mezi nimi je také jedinečná výstava nazvaná 200 TRUNKS 200 VISIONARIES, která započala v Asnières a následně bude pokračovat do dalších destinací, jako je New York, Tokio, Londýn a mnoho dalších. 

Co očekávat od 200 TRUNKS 200 VISIONARIES?

Jak již název napovídá, výstava představuje 200 nápaditých kufrů (dle předlohy, kterou Louis Vuitton poprvé vytvořil v 50. letech 19. století), jež jsou dílem 200 vyzionářů – talentovaných osobností a přátel módního domu z oblasti umění, kultury, vědy, sportu, globální sféry a mnoha dalších. Zvolení lidé vytvořili ikonický kufr podle svého individuálního vkusu. Osloveni byli například Jean-Michel Othoniel, Jean-Philippe Delhomme, Nigo, Benji B či BTS.

Faye Mc Leod, ředitelka vizuální komunikace značky Louis Vuitton, říká: „Celý tento projekt je o kreativitě – je opravdovou poctou Louisově vynalézavosti a podnikatelskému duchu. Je neuvěřitelné vidět, jak si talentovaní jedinci napříč obory poradili se stejným zadáním a jakým způsobem dokázali uctít Louisovu osobnost.“ 

Jestliže máte rádi historii, ale také technologie, jistě vás zaujme původní LV kufr obklopený LED obrazovkami. Dále je zde k vidění funkční kufr ve formě jukeboxu či robotický kufr Monsieur Louis – futuristická podobizna objektu a jeho tvůrce. Kufry doplňují reálné cestovní bedny, na kterých stojí a v kterých se následně budou převážet, zároveň živoucí snové krajiny, animace, video koutek s rozhovory nebo knihy s historií LV.

Výsledná díla dohromady zobrazují sny a přání, abstraktní koncepty i umělecká ztvárnění. Od srpna jsme je mohli vidět ve video smyčce, která běžela ve výlohách LV obchodů. „Design výloh se vždy soustředil na jednu konkrétní uměleckou interpretaci; nyní, když jsou všechny kufry prezentovány najednou, kouzlo celého konceptu ožívá v plné své kráse,“ prohlásil umělecký ředitel Ansel Thompson.

Nyní se postupně vydávají na cestu kolem světa. 

Spojení módy, umění, cestování a pomoci

Výstava má kromě jedinečného vizuálního požitku pro každého návštěvníka další poselství. Její poslední zastávka bude v prosinci 2022 v Sotheby’s, kde se formou aukce vydraží kufry i další vystavené předměty. Veškerý výtěžek poputuje na konto stipendijního programu založeného značkou Louis Vuitton. Navíc všichni vizionáři darovali 100 % svého honoráře na účet jedné z 15 charitativních organizací ve 13 zemích. Tento projekt celkově podpoří především mladé a talentované kreativní lidi během studia i v jejich kariéře

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu