New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Které letní trendy vyzkoušet ještě před koncem léta?

Vypadá to, že další vlna letních dní je tu, tak je čas na menší inspiraci. Tyto letní trendy navíc užijete rozhodně i příští rok. Takže hurá do nich.
Tereza Spilková
——
11. srpna 2021

Foto: archiv Instagramu @_jeanettemadsen_

Ve snaze o zpomalení neúprosné rychlosti, jakou se svět módy řítí, se módní odborníci snaží eliminovat příval pomíjivých trendů. Místo nich se do našich skříní snaží dostat co nejvíce nadčasových a kvalitních kusů oblečení, které nebudeme mít chuť po dvou cyklech praní vyhodit. I tak se ale koncept trendů jako takových úplného konce nejspíše nedočká. Reflektují naši náladu, společenské dění (viz covid fashion) i geopolitickou situaci. Ještě nikdy v historii nebyla móda tak svobodná jako dnes. Což je bezesporu skvělé. Každý z nás může najít svůj styl bez ohledu na společenský diktát nebo omezený výběr v obchodech. 

I díky sociálním sítím a celkové globalizaci světa i kultury ale budeme propadat konkrétním kouskům i nadále. To však neznamená, že je třeba hned běžet do obchodů a vyhazovat vše, co nám v naší skříni přijde mimo aktuální zeitgeist. Řada trendů se vrací. A to jak po letech, tak rovnou po celých dekádách. Když svoji skříň zaplníte kvalitním oblečením, které vám sedí, budete neustále nacházet staré zapomenuté poklady. A ne hromady oblečení, které má na sobě ještě cedulky. 

Vsadíme se, že řadu trendů z našeho výčtu máte dávno doma. Oprašte staré známé a oblékněte je tak, aby odpovídaly vašim současným potřebám. 

Které letní trendy musíte ještě letos vyzkoušet? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu