New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Kde koupit ty nejlepší basic kousky?

Není basic jako basic. Tyhle základy šatníku ocení každý milovník módy.
Tereza Spilková
——
13. července 2021

Foto: archiv Instagramu @aninebingofficial

O basic kouscích a základech šatníku píšeme hodně často. Správně vybrané a kvalitní základní kousky jsou totiž klíčem ke všem skvělým outfitům. Sehnat je ale není jen tak. Často při jejich výběru šlápneme vedle a kousek, který nám měl vydržet roky, se najednou rozpadá, páře nebo mění barvu. Přitom právě dlouhověkost takových kusů oblečení je důležitá. Dokonale padnoucí basic kousky nechceme shánět každý půlrok znovu. 

Kde tedy ty opravdu kvalitní sehnat a jak je vybírat? Kvalitu poznáte na první dotek. Nebo popisek. Výčet materiálů by měl obsahovat přírodní vlákna. Žádné překombinované směsi, ve kterých najdete polyester. Koukněte se i na švy, i ty na rubu. Všechno sedí, vzory navazují, nic nečouhá a žádná nitka nevisí mimo útvar? Pak je věc dobře ušitá a měla by být i kvalitní. 

Zaměřte se též na gramáž materiálu. U bavlny berte těžší, vysokogramážní materiály. Ty se jen tak neseperou. U svetrů si zase všímejte délky vláken. Není kašmír jako kašmír a ten kvalitní je z delších vláken, takže nebude pouštět a měnit tvar. 

Triků, jak poznat kvalitní oblečení, je spousta. Pokud ale chcete jít na jistotu, tyto značky nabízí Crème de la Crème mezi basic kousky, a pokud nakoupíte u nich, určitě toho nebudete po pár praních litovat. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu