New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak nosit módu inspirovanou baletem?

Všichni milujeme to módní pohodlí, na které jsme si během pandemie zvykli. Také však chceme do života vrátit eleganci a ženskost, přitom ovšem neobětovat nic z vydobytého komfortu. Řekněte sbohem athleisure, přichází balletcore.
Tereza Spilková
——
5. dubna 2022

Foto: archiv Instagramu @oliviarodrigo

Už jste slyšeli o balletcore? Nejedná se o žádný typ nového cvičení, nemějte strach. Nejnovější módní trend, který staví na hyper feminitě a eleganci, je nejnovějším globálním důkazem toho, že už jsme se oficiálně opravdu přesytili tepláků a teplákových souprav. Čeho ale stále nemáme dost, je pohodlí. Toho se rozhodně nechceme vzdát, a už ani potřeba upozornit na naši ženskost nám nestojí za žádný nepřiměřený diskomfort. Na to je ideální právě oblečení inspirované baletem a baletkami. Jen málokterý sport či umění je více dívčí než právě balet. Růžové tylové sukýnky, drdoly, dlouhý labutí krk a hedvábné piškoty. Která holčička se alespoň na chvíli netoužila stát baletkou ladně pobíhající po dřevěných parketách v nádherném panenkovském kostýmu?

Jak dostat prvky baletní módy i do běžného života tak, abyste nevypadala nepatřičně, nebo jako kdybyste právě utekla z baletního tréninku? Představte si třeba Brigitte Bardot, Audrey Hepburn nebo Natalii Portman. Balerínky, legíny, kardigany, pastelové barvy, jednoduchý účes i make-up, a především důraz na ladnou postavu doplněný o dokonalé držení těla. Už ten obrázek máte v hlavě? Tak teď jistě souhlasíte, že trend inspirovaný baletem není vůbec mimo. Začněte třeba zavinovacím kardiganem, balerínkami a minisukní se silonkami. Nebo si pořiďte jednoduché body, vintage Levisky a na nohy klidně obujte minimalistické tenisky. 

Jak do svého šatníku začlenit baletem inspirované prvky? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu