New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak módní průmysl oslavuje pride month a pomáhá LGBTQ komunitě?

Červen je ve znamení podpory LGBTQ komunity neboli tzv. pride month. Které módní značky se rozhodly tuto akci podpořit a vytvořily jedinečné kousky, z jejichž prodeje jde určitý finanční obnos na dobrý účel a pomoc LGBTQ?
Lucie Švábenská
——
17. června 2021

Foto: archiv Instagramu @donatella_versace

Nacházíme se uprostřed tzv. pride month neboli oslav LGBTQ komunity. Mnoho značek toto téma podpořilo předměty v barvách vlajky LGBTQ a výtěžkem z jejich prodeje. Ten poputuje na charitu, jež se věnuje této komunitě. Zapojte se i vy a podpořte dobrou věc, zároveň tak svůj šatník prozáříte nějakými barvami. Pozor ale, aby se značka tomuto tématu opravdu naplno věnovala a neprodávala „duhové“ předměty pouze za účelem dobrého marketingu.

Značek, které se opravdu zapojily a pomáhají, je několik. My jsme vám vybrali pouze pár z nich. Jistě jste zaznamenali například spojení Lady Gaga a Donately Versace, které vytvořily speciální baret a trička na oslavu pride month a desetiletého výročí slavného songu Born This Way, který se k tomuto tématu váže.

Skvělé je, když se značka věnuje LGBTQ komunitě i mimo měsíc červen. Tak je tomu například u šperkařské značky Awe Inspired, která uzavřela partnerství s hvězdou seriálu Pose Indyou Moore pro kampaň připomínající Marshu P. Johnson, americkou aktivistku a členku queer komunity, která je nejlépe známá pro své přispění k povstání Stonewall v roce 1969. Značka prodává přívěsky představující portrét Marshy P. Johnson a celých 100 % z výtěžku jde Institutu Marshy P. Johnson, který pomáhá chránit a bránit lidská práva transsexuálů s tmavou pletí.

Když se zaměříme na oblečení, tak značka spodního prádla Parade sestavila kolekci nazvanou Outside the Lines a věnuje 2 000 párů spodního prádla organizacím LGBTQ v nouzi.

Kdo z fashion světa se k oslavám ještě přidal? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu