New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Jak a proč investovat do minimalistického šatníku?

Vybudujte si svůj vlastní nadčasový šatník, který vás nezradí při žádné příležitosti. Staňte se módní minimalistkou a dejte před kvantitou přednost kvalitě a péči. Značka Perwoll ve spolupráci s předními osobnostmi české módy v rámci projektu #rethinkfashion přináší tipy, jak na to.
komerční článek
——
23. srpna 2021

Foto: Benedikt Renč

Máte plnou skříň i botník, ale stejně ráno bojujete s pocitem, že nevíte, co si vzít na sebe? Věřte, že i v módě často méně znamená více. Zapojte se do hnutí #rethinkfashion, které se zaměřuje na dlouhou životnost oblečení, a tím se snaží předejít zbytečnému plýtvání. Módní návrhářka Vanda Janda, modelka Kristýna Schicková a stylista Filip Vaněk se s námi v rámci projektu Perwoll podělili se svými představami o ideálním šatníku, základních kouscích i o tipy, jak oblečení skladovat a správně o ně pečovat. Nejlepší péči o vaše oblíbené oblečení zajistí právě nové prací kapsle Perwoll Renew & Care.

Co pro tři ambasadory znamená kapsulový šatník? 

Vanda Janda

„Můj kapsulový šatník je docela rozsáhlý, ale zároveň variabilní.“

Vandin kapsulový šatník pro ni představuje skupinu kousků, které se mezi sebou dají skvěle kombinovat. Jsou to věci, které nejsou pouze trendem, ale vydrží po několik sezon. A fungují i v rámci různých etap života i ročního období.

Filip Vaněk

„Nezáleží tolik na množství, spíš na tom, jak nakupujete.“

Filip tvoří šatníky žen a je pro něj důležité, aby mezi sebou jednotlivé kousky vzájemně fungovaly, bez ohledu na to, jaký máte styl, jestli máte rády barvy, nebo dáváte přednost černé. Je to zkrátka o té vzájemné kombinovatelnosti.

Kristýna Schicková

„Hraju si s různými kombinacemi barev a nemusím mít starost o trendy – je to nadčasové.“ 

Šatník známé modelky se skládá z pěti barev, které může vzájemně kombinovat a skládat do outfitů. Jsou to černá, bílá, béžová, hnědá a zelená. Kristýna si svou šatnu třídí velmi často a ráda se pravidelně účastní módních bazárků.

Zapojte se do soutěže!

Soutěžte s #rethinkfashion o exkluzivní box Perwoll s limitovaným tričkem v černé nebo bílé barvě, které navrhla Vanda Janda. Trička jsou nadčasová, kvalitní a dají se skvěle kombinovat. Soutěž najdete zde.

Prací kapsle Perwoll Renew & Care Caps

Kapsle byly speciálně vyvinuty tak, aby o látku pečovaly a obnovovaly ji už od prvního praní. Nejenže šetrně čistí vaše oblečení, ale zároveň obnovují jeho zářivé barvy a vlákna. Kapsle Perwoll Renew & Care jsou k dispozici ve dvou variantách – růžové balení pro barevné prádlo a elegantní černé balení pro tmavé oblečení.

Nyní seženete na Alza.cz

Máte nějaký osvědčený tip, jak se o oblečení starat, aby dlouho vydrželo pěkné?  

Vanda: Používám kvalitní prací prášek. Je pro mě důležité, že Perwoll kapsle pomáhají udržet stálost barev, a navíc mi vyhovuje, jak jednoduché jsou na použití. Důležitý je také proces věšení vypraného prádla – ideálně na ramínka.

Filip: Nedělím prádlo jen na barevné a bílé, peru zvlášť bílé, béžové, světle modré, tmavě modré, černé a podobně. Taky nikdy neperu moc věcí najednou, aby se vzájemně v bubnu pračky neponičily.

Kristýna: Důležité je hlídat stupně při praní. Některé kousky také peru naruby, třeba džíny, aby vydržela barva. Teď mě právě baví nové Perwoll prací kapsle, krásně voní a jejich použití je jednoduché – prostě rychlovka.

Vneste do šatníku pár minimalistických pravidel. Podívejte se na video #rethinkfashion: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu