New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Giambattista Valli uvádí svou první kolekci svatebních šatů

Král tylu a pompézních designů konečně vstupuje do světa, kde krajky, objemu a honosnosti není nikdy dost. Co víme o první svatební kolekci Giambattisty Valli výstižně nazvané Love Collection?
Lucie Švábenská
——
27. srpna 2021

Foto: archiv Giambattista Valli

Giambattista Valli rovná se spousta tylu, krajky, vrstev, honosnosti a designy velkých rozměrů. Valli nikdy nešetří na množství materiálu a pompéznost šatů je vždy obrovská. I proto jsou jeho designy celebritami oblíbené pro červený koberec, protože zkrátka mají ten tzv. show stopping moment. Je tedy logickým krokem, aby návrhář, zaměřující na tento styl své kolekce, rozšířil portfolio i o svatební, kterou Valli letos představuje úplně poprvé. 

Love Collection, jak ji výstižně nazval, se dohromady skládá ze 17 designů. Samozřejmě nechybí známý tyl, spousta krajky, mnoho vrstev, honosné sukně, nafouklé rukávy a detaily ze saténu, kamínků či perel. Co ale může být u tohoto návrháře překvapením, je to, že do kolekce zařadil i jeden méně výstřední kostýmek, který ale i tak říká glamour každým centimetrem. Také zahrnul svatební šaty jednodušších siluet, než jsme u něj běžně zvyklí. 

Dále Love Collection obohatil o kabelky a boty. Kolekce, v níž najdete zkrátka vše. Valli se očividně rozhodl, že když už, tak se vším všudy. A my se nemůžeme vynadívat! Jedná se sice o svatební šaty, ale stále mají ten šmrnc, mladý feeling a sex-appeal, který Valli do svých kolekcí dává. Navíc je zde dávka elegance, takže pro dokonalou a výjimečnou svatbu jako stvořené. V těchto designech nevěsta vynikne přesně tak, jak má! 

Kde si ale tyto skvosty budete moci prohlédnout, vyzkoušet a případně zakoupit? Nejprve budou mít tu šanci obyvatelé New Yorku, kde se bude konat první představení kolekce, tentokrát ale komornější formou, než je obvyklá dechberoucí přehlídka. Valli modely představí svým klientům a přátelům exkluzivně ve vybraných luxusních obchodech, ale především v pop-up storu, který se bude vždy po 3–4 dnech posouvat na další destinaci. Začne 9. září v Bloomingdale’s v New Yorku, poté bude pokračovat po Americe a v následujících měsících představí kolekci i v Evropě, Středním východě a Asii. 

Exkluzivita kolekce bude ještě větší v tom, že šaty, které se budou cenově pohybovat od $9,000 do $29,000, budou vytvořeny vždy na objednávku pro danou zákaznici. Tak které byste si vybraly vy? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu