New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Fendi oslavuje tradiční italské řemeslné umění

Jedinečná zpracování slavné kabelky Baguette italského módního domu Fendi jsou oslavou tradičního umění a módy.
Lucie Švábenská
——
14. května 2021

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Tradiční řemesla se čím dál více vrací do hledáčku módních domů a tomu italskému nyní vzdává hold Fendi svým speciálním projektem, jenž vyzdvihuje lokální rodinné dílny a ateliéry. Každá z nich si vzala do parády ikonickou kabelku Baguette. Tu poprvé navrhla kreativní ředitelka Silvia Venturini Fendi v roce 1997. Tento oblíbený kousek má již několik verzí, tyto jsou však opravdu jedinečné. Uznejte sami. 

Projekt ukazuje dovednosti a speciální techniky předávané i po několik generací daných rodin – od tkaní tapisérií přes zpracovávání kůže po brokátové vyšívání a mnoho dalšího. Díky těmto technikám a úpravám vznikly z ikonické Fendi kabelky přímo umělecké skvosty. Každý design bude vyroben pouze ve dvaceti kusech, jež ponesou jméno daného ateliéru, název lokace a také zlaté logo Fendi „Hand in Hand“. 

Projekt je součástí závazku společnosti Fendi podporovat řemeslné práce na území celé Itálie a udržení tradiční výroby a speciálních řemeslných technik. Venturini Fendi tak pro tento projekt vybrala ty nejlepší italské řemeslníky z odlišných regionů a jejich práci bude díky němu šířit do celého světa. Časem by se na tomto projektu mohli podílet umělci a řemeslníci z celého světa, nejen pouze z Itálie. 

Podívejte se na 6 uměleckých zpracování ikonické Baguette:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu