New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Eva Doležalová a Bulgari společně představili krátký film Serpentine

Když se spojí dva talenty, vznikne vždy něco jedinečného. Tak to dopadlo i nyní, když Eva Doležalová představila svůj nejnovější krátký film Serpentine, který vytvořila ve spolupráci s italským domem Bulgari. Kdo nechyběl na světové premiéře a co k filmu a jeho uvedení prozradila sama autorka?
Lucie Švábenská
——
15. března 2022

Foto: archiv Bulgari

Filmový průmysl je obohacen o další skvělý snímek. Talentovaná režisérka a scénáristka Eva Doležalová, která uspěla v Čechách i v zahraničí, před pár dny představila v Praze v rámci světové premiéry nový film Serpentine. Jak již název napovídá, figuruje v něm tematika hada, a tak není velkým překvapením, že se autorka v rámci tvorby spojila s italským šperkařským domem Bulgari. Ten je zároveň známý pro svou podporu mladých talentů. Hvězdné bylo také obsazení rolí, ve filmu se objevili supermodelka Barbara Palvin, Luke Brandon Field a Soo Joo Park. 

„Mám radost, že se veřejná premiéra snímku konala právě v Praze. Minulý měsíc Serpentine oslovil odbornou porotu na mezinárodním Mammoth Film Festivalu v Kalifornii, odkud si odnesl cenu za Nejlepší žánrový film. Věřím, že se stejným nadšením jej přijme i české publikum,“ řekla Eva Doležalová.

Motiv hada, který je zároveň symbolem věčné metamorfózy, propojoval celý večer. Vše bylo představeno vybraným hostům, mezi nimiž nechyběli například herečky Hana Vágnerová a Jitka Schneiderová, modelky Barbora Podzimková, Denisa Dvořáková a Kateřina Sokolová, návrhářka Liběna Rochová, herec Stanislav Majer nebo hudebník Albert Černý. Kromě projekce filmu byl připraven také doprovodný program v podobě taneční performance a hudebního vystoupení talentované zpěvačky Alžběty Ferencové, která vystupuje pod jménem Zea. Nakonec zahrál úspěšný DJ, který má kromě hudby velmi blízko i k módě a umění, NobodyListen. 

Eva Doležalová: Pro body horror mám slabost

Během večera jsme si nemohli nechat ujít příležitost alespoň krátce vyzpovídat autorku Evu Doležalovou. Co nám k filmu, za nějž byla s Barbarou oceněna na Mammoth Film Festival, prozradila? 

Kterými 3 slovy byste charakterizovala film Serpentine? 

Metamorfosis. Cult. Orgasmic. 

Co vás ke zpracování tohoto tématu inspirovalo?

Nyní se ve filmu celkově věnuji tématu body horror, neboli tělovému hororu a proměnám, se kterými se neustále potýkám i ve svém životě. Je to v podstatě zrod nového rodu, něco, co bych na této Zemi ráda viděla. Ale protože vím, že to nejspíš nebude možné, přetvořila jsem to na velké plátno, a díky tomu to mohla alespoň částečně prožít. 

Na co dalšího se nyní můžeme těšit? 

Plánuji první celovečerní film. Bude částečně propojen se Serpentine, také body horror o proměně, ale tentokrát jiné. Vše se bude natáčet tento rok v Kanadě na sněhu, tak se máte na co těšit. 

Ochutnávka z filmu Serpentine: 

 

Kdo se zúčastnil premiéry a jaká byla atmosféra večera? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu