New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Co vzniklo z nové spolupráce Alexy Chung a britské značky Mulberry?

Britská módní inspirace mnoha z nás, Alexa Chung, byla nejprve múzou značky Mulberry a nyní se po dekádě od uvedení kabelky Alexa spojily a společně vytvořily dva nové designy kabelek.
Lucie Švábenská
——
15. července 2021

Foto: archiv značky

Alexa Chung je žena mnoha tváří. Britská influencerka, módní ikona, spisovatelka, modelka. Můžeme si ji také pamatovat z oblíbeného pořadu Next in Fashion, kde se rozhodovalo o nových módních návrhářích. Ona sama se mezi módní návrháře řadí a nyní své designérské oko potvrdila spoluprací s britskou značkou Mulberry. 

Alexa byla v roce 2010 múzou tohoto módního domu, když přišla na trh oblíbená kabelka Alexa. Ta vznikla na základě inspirace touto módní ikonou a z designu se okamžitě stal velký hit. Nyní v rámci oslav 50. výročí Mulberry přináší na trh, tentokrát již společně s Alexou Chung, dva nové designy. Ne pouze inspirované touto kreativní ženou, ale jí přímo navržené. Takže pokud milujete Alexy styl, nyní můžete mít kabelku, kterou navrhla ona sama. A podle nás se ve vašem šatníku bude rozhodně vyjímat.

„Mulberry byla vždy značka, která mi je velmi blízká,“ řekla Chung. „Alexa představuje okamžik mého života, na který jsem mimořádně hrdá a jsem opravdu šťastná, že jsem ho zažila. Je to nostalgický, sentimentální, sladký a radostný moment.“

Kabelka Alexa se svým způsobem zapsala do módní historie a má tam svůj milník, své místo. Potvrzuje to i fakt, že je součástí výstavy Bags: Inside Out v londýnském V&A muzeu nebo že je v obchodech Mulberry dodnes poptávaná. Tentokrát ale nešlo pouze o inspiraci, do navrhování se pustila samotná Alexa a vytvořila dva designy kabelky, do kterých dala svou duši a příběh. 

„Tentokrát jsem chtěla vytvořit design, který by vyjádřil to, co tato kabelka znamená pro mě osobně, ale zároveň se snadno stane tím hlavním kouskem šatníku i pro někoho jiného. Navíc jsem šla do takové kvality, která vydrží roky, a kabelka se tak může stát budoucí klasikou.“

První design je prostorná kabelka přes rameno nazvaná Big Guy a následně vytvořila i menší verzi Little Guy. Návrh je částečně inspirován „brašnovým“ stylem kabelky Alexa. Zároveň se při návrhu myslelo na všestrannost a osobitý styl Alexy Chung. Tyto dva designy jsou originální, ale ne extravagantní, takže je budete moci kombinovat téměř s čímkoliv. Navíc jsou dostupné v mnoha barevných provedeních. Stačí si vybrat ten správný odstín pro váš šatník. 

Kabelky ze spolupráce Mulberry x Alexa Chung si můžete zakoupit na oficiálních stránkách značky

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu