New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Co přinesl London Fashion Week pro sezonu SS22?

Další týden módy za námi, tak se pojďme ohlédnout za tím nejlepším z London Fashion Week pro sezonu SS22.
Redakce Harper's Bazaar
——
22. září 2021

Foto: IMAXtree

Erdem

Kolekce k 15. výročí a po přestěhování do londýnského Bloomsbury musela být extra a nutno říci, že se Erdemovi Moralioglu opravdu povedla. Jiná, avšak stále uchovávající temnou romanci značky. Pozvolné rukávy, falešné, výstřihy, viktoriánské detaily a spousta krajky. 

Richard Malone

Richard Malone se vždy postará o určitou teatrálnost a ani nyní tomu není jinak. Tentokrát róby z těžkého saténu vypadaly, jako by v předchozím životě byly mohutnými luxusními závěsy. Každý look byl IT lookem, který rozhodně nezapadal mezi ostatní designy, ale každý sám za sebe naprosto vynikal. Móda je pro Richarda nejen uměleckou platformou, ale také způsobem vyjadřování se. V této kolekci se například spojil s Mulberry a vytvořili dvě speciální kabelky. 

Margaret Howell

Láká vás britská móda, ale hledáte v ní moderní twist? Tak už nehledejte, protože jste našli. Margaret Howell vytvořila kolekci, která je naprosto výstižná pro britské nositelky, ale má v sobě již zapracovaný vliv moderní stylové doby. Hedvábné šály, doplňky z anglické jezdecké kůže a bundy Mackintosh s nadměrně velkými kapsami jsou jen některé z charakteristických znaků klasického anglického stylu. Zde je navíc smíchaný s košilemi, japonským denimem, krejčovstvím inspirovaným pánským oblečením a nadměrnými knoflíky. To vše v teplé paletě zelených, hnědých, černých a krémových odstínů.

Elleme

Jestliže se chystáte na dovolenou na nějaký opuštěný ostrov či poušť, zbystřete, protože nová kolekce Elleme je na to jako dělaná. Hodně pastelových odstínů, basic, ale zároveň originálních kousků. A ačkoliv je tato kolekce jako stvořená na dovolenou, jistě ji nakombinujete a vynosíte i ve městě. Protože je vše, jen ne nudná. 

Simone Rocha

Dcerkovské, někdy vypadajíc napůl dotvořené a pohodlné. I tak se dá popsat nová kolekce Simone Rocha, ve které každý najde něco svého. Mezi materiály nechyběl například oblíbený popelín nebo zdobná krajka. 

Vivienne Westwood

U Vivienne je vždy jistota, že nás opět šokuje, ale v tom dobrém slova smyslu. Opět se inspirovala z archívu a tentokrát nás tematicky vzala do 19. století a k pirátům. Vivienne je navíc známá svým postojem k udržitelnosti, který se odrazil i nyní. Až 98 % použitých materiálů je šetrných k životnímu prostředí a poprvé zde nejsou žádné panenské syntetické tkaniny. I vlna nyní pochází z farem „regenerativního zemědělství“, ve kterých se věnuje tolik pozornosti zdraví půdy jako blahu ovcí.

Anna Mason

Její tvorba se vám může zdát malinko podobná velikánům Zimmermann a Self-Portrait, ale Anna si zakládá na udržitelnosti, a tak své kolekce tvoří „made-to-order“, aby zabránila velkému odpadu. Navíc to má skvělý bonus, že jsou kousky jedinečné a pro každého zákazníka je může upravit dle požadavků. V rámci udržitelnosti se snaží používat lokální materiály, a v rámci této kolekce si navíc barvila svou vlastní látku. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu