New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Chystáte se vyrazit na svatbu, ale nevíte co na sebe? Máme pro vás hned několik tipů

Svatební sezona pomalu začíná a po pandemickém období bude pravděpodobně nabitější více než kdy jindy. Nyní však přichází otázka – co na sebe? Nezoufejte, možností je hned několik a k té správné vás dovede zvážení několika faktorů.
Eva McMahon
——
7. dubna 2022

Foto: archiv Instagramu @nadinemerabi

Nejprve jste z pozvání na svatbu měli radost, ale čím víc se tento den blíží, tím nervóznější jste, ačkoliv vaší rolí bude pouze host a nikoli nevěsta. Velmi často však tyto pocity vznikají pouze z toho, že nevíte co na sebe. Výběr šatů na takový event totiž může být jak radost, tak i tvrdý oříšek. Po dvou letech pandemie a mnoha odložených svatbách se navíc konečně můžeme těšit na pořádné veselky a to už si zkrátka zaslouží do detailu vyladěný outfit. V který moment ho začít řešit? Právě nyní, kdy s přicházejícím jarem a létem těchto událostí přibývá. A v tuto chvíli pro mnoho žen nastává velká otázka – jaká volba je ta správná, kterým směrem se vydat? Přece jenom se jedná o skvělou příležitost vynést to, co za běžného dne nepřipadá v úvahu. Na druhé straně přichází problém, aby to nebylo zase až moc. Co je tedy vhodné? Je to adekvátní délka? A co ta barva? Nepřijde někdo v tom samém? Tyto obavy jsou zcela normální, nebojte, a všechno má své řešení. 

Hledejte na jiných místech než obvykle

Začněme od konce, a to strachem, že se trefíte do stejného výběru jako další přítomní – zkuste se poohlédnout po modelech, které nejsou k dostání v běžných řetězcích. Výhoda online propojení je, že můžete zabrouzdat i do zahraničních shopů. Výborné značky, kde se dají najít zajímavé kousky, jsou například Self-Portrait, Nadine Merabi, Rotate Birger Christensen, Rixo, Karen Millen, ME&EM, Jovonna London, Ganni, Shona Joy, Olivia Rubin či Norma Kamali. A pokud vám to rozpočet dovolí, můžete volit i ve vyšší cenové kategorii a pořídit si nějaký designový kousek od předních návrhářů. Jen si pamatujte, že není vhodná bílá barva, ani moc opulentní šaty, které zastíní nevěstu.

Zámek, nebo pláž? 

Místo, kde se svatba koná, je určitě důležitým faktorem, na to pamatujte. Jedny šaty se budou hodit do luxusního hotelu, jiné zas na zahradu, na zámek, či na pláž. Mnoho párů také volí určitou tematiku nebo barevnou kombinaci, do které je vše zakomponováno, a tak je v těchto případech vhodné výběr přáním nevěsty a ženicha přizpůsobit.

Síla trendů

Můžete si také pohrát s trendy. V letošním roce, jak jste již jistě slyšely, to budou výrazné barvy, ale můžete vsadit i na klasiku. Jestli běžně raději volíte něco komornějšího, nenuťte se zde vystoupit ze své komfortní zóny. Pokud vám to není příjemné, vyberte si raději look z odstínů růžové, případně oranžové, žluté, modré nebo zelené. Dalším aktuálně výrazným hitem jsou průstřihy a i v těchto vodách se dají najít šaty hodící se pro hosty u svatebního stolu. Pozor ale, pohybujete se zde na tenké hranici, aby to pro takový okamžik bylo stále vkusné. Velmi trendy variantou jsou momentálně i overaly a kalhotové kostýmy, které jsou navíc pohodlné a praktické. Takže pokud nejste přímo „holčičácký“ typ, tak nezoufejte! Kdo říká, že musíte jít nutně do šatů nebo sukně a být za panenku? 

Které kousky vhodné na svatbu nás zaujaly v redakci? Třeba vás inspirujeme! 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu