New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Chcete se oblékat jako jednotlivé postavy ze seriálu Euforie? Poradíme vám, jak na to

Snímek, kterým v posledních týdnech žil celý svět. Od teenagerů po třicátníky, fenomén Euforie se nevyhýbá nikomu. Jak jste na tom vy? Také vás jejich styl nakazil a toužíte si z něj něco přenést do své skříně?
Tereza Spilková
——
31. března 2022

Foto: archiv Instagramu @sydney_sweeney

Rue, Jules, Kat, Cassie i Maddy jsou právě nyní ikonami, které reprezentují styl a módní vkus mladé generace. Jejich způsob oblékání sice příliš neodpovídá skutečnosti, jakou na běžných středních školách potkáte, kostýmní designérka Heidi Bovens si ale s něčím takovým vůbec nelámala hlavu. Že žádnou z postav snad nikdy neuvidíte s batohem na knížky? Že mají náctileté školačky skříň plnou setů Jacquemus a Miu Miu? Nevadí, tady jde, podobně jako v mnoha úspěšných seriálech, především o vizuální prvek, pomocí kterého jsou příběhy vyprávěny. Euforie se vás nesnaží utopit v proudu přechytralých dialogů, ale sází právě na vizuální složku, pomocí které diváky vtáhne do tohoto světa. Možná, že řada věcí nemá mnoho společného s realitou, v seriálu ale mají své místo a pomáhají divákovi pochopit postavy a jejich psychologii. Stačí se pozorně dívat. 

Podobně na tom jsou i samotné představitelky jednotlivých rolí. Mezi největší módní ikony patří podle snad všech odborníků Zendaya, jejíž postava nosí celý seriál jedny tenisky (říká se, že je prý z pověrčivosti nemění), velké kalhoty a volné košile a mikiny. V reálu je však herečka miláčkem všech návrhářů. Jejich modely totiž dokáže na červeném koberci prodat jako málokdo. Alexa Demie, představitelka Maddy, je zase ikonou Y2K stylu a Hunter Schaffer je díky své modelingové kariéře ikonou street stylu. Móda je jednoduše pro seriál i jeho představitele velmi důležitá. Tak se nechte inspirovat vesmírem, ve kterém můžete do školy jen s mini kabelkou nebo průstřihy na břiše i na zádech. 

Jak styl seriálu Euforie přenést i do vaší skříně? 

Rue

Z celého obsazení Euforie jsou kostýmy Rue těmi nejpohodlnějšími. Prošlapané Conversky, velká mikina, široké kraťasy či kalhoty a velké košile. Něco takového si umíme představit na běžné středoškolačce, a i Zendaya si prý během natáčení své kostýmy hodně užívala. Nedivíme se, podobně totiž vypadaly i naše pandemické kombinace. Pokud vyznáváte pohodlí, jednoduchost a pánský styl, nikdo lepší pro inspiraci v celém seriálu není. 

Jules

Kombinace holčičí nevinnosti, barev a eklektismu. Jules svoji osobnost projevuje jak pomocí oblečení, tak make-upu. Kraťoučké minisukně, boty na platformách, batikované mikiny, síťované topy a výrazné účesy. Zdá se vám, že si ze stylu Jules příliš vzít nemůžete? Zkuste třeba culíčky a k tomu minimalistický outfit minisukně a síťovaného topu s dlouhým rukávem. 

Maddy

Včelí královna Maddy má sebevědomí, jaké je možné získat snad jen za pomoci kouzelného lektvaru. A její styl tomu dokonale odpovídá. Průstřihy, upnuté overaly, crop topy, sponky a mini kabelky, do kterých se vejde sotva lesk na rty a třpytivá linka. Fake it till you make it. Pokud si na nic z jejího šatníku netroufáte, ale chtěli byste, nejspíše do toho budete muset skočit po hlavě a počkat, až se objeví i vaše vnitřní Maddy. 

Cassie

Snad největší zloduch a jedna z nejproblematičtějších postav druhé série, Cassie, svým šatníkem upozorňuje především na svoji ženskost. Minišaty, minisukně, velké výstřihy a pastelové barvy evokující nevinnost. Trochu country, trochu holka od vedle, trochu diva z nultých let. Cassie je chameleon, ale vždy zůstává věrná svému holčičímu stylu.

Kat

Křivky jsou její největší přednost. Kat sice v poslední řadě trpí propadem sebevědomí, na jejím šatníku to ale příliš vidět není. Stejně jako v první sérii dál nosí pouzdrové sukně, korzety, hluboké výstřihy, mrňavé crop topy a proklatě vysoké podpatky. Prvky femme fatale a goth stylu si můžete vypůjčit i vy. Zkuste to třeba s rockovým vintage tričkem, minisukní a botami na vysoké platformě. 

Pokud vás zkouška „Euforie stylu“ láká, s těmito kousky neuděláte chybu: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu