New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Bulgari v Miláně vytvořilo jedinečnou NFT uměleckou instalaci Serpenti Metamorphosis

Módní a NFT svět se střetává čím dál více. Tentokrát do něj vstoupila značka Bulgari s instalací Serpenti Metamorphosis.
Lucie Švábenská
——
11. října 2021

Foto: archiv Bulgari

Ikonický symbol značky Bulgari – had – se nyní představuje světu v naprosto nečekané podobě, a to jako multimediální umělecké dílo, jehož autorem je oceňovaný mediální umělec a režisér Refik Anadol. 

Kousek od slavné a dechberoucí milánské katedrály Duomo se zrodila instalace Serpenti Metamorphosis. Je inspirována konceptem metamorfózy a oslavuje krásu přírody i hada Bulgari. Na její tvorbě se podílí umělá inteligence, která převádí data do podoby trojrozměrného, dynamického díla. Refik Anadol použil více než 200 milionů obrázků přírody a 160 milionů obrázků květin s vizí zformovat první exkluzivní uměleckou NFT instalaci ve velkém měřítku, vytvořenou pomocí umělé inteligence.

Bulgari zasahuje do světa NFT 

Instalace v Miláně je ale pouze začátkem cesty, která povede do dalších světových měst a bude zakončena přeměnou tohoto uměleckého díla na multisenzorický a multidimenzionální umělecký objekt v podobě aukčních NFT neboli „nezastupitelných tokenů“.  

Značka Bulgari a Refik Anadol tímto míří na nejpokrokovější hranu krypto umění a přeměňují tradiční umělecké dílo ve virtuální obrazy. Serpenti Metamorphosis se tak prostřednictvím tokenů, které představují doklad o vlastnictví, původu a autorovi, stává jedinečným a věčným sběratelským kouskem. 

„Díky technologii NFT (Non-fungible Token), která využívá potenciál technologie blockchain pro zajištění originality umění v digitální sféře, získá umělecké dílo Serpenti Metamorphosis jedinečnou a exkluzivní pozici v digitálním světě. Tento projekt je dokonalým příkladem toho, jak dokáže Bulgari s využitím nových technologií zhmotnit opravdovou metamorfózu a proměnit ji v ještě exkluzivnější, emocemi prosycený zážitek,“ vysvětluje Jean-Christophe Babin, generální ředitel Bulgari Group.

Dílo s charitativním účelem

Šperkařský dům je mimo jiné proslulý svým filantropickým přístupem. Od roku 2009 je partnerem nadace Save the Children a prostřednictvím Bulgari Virus Free Fund stojí v čele boje proti pandemii. Výnosy z prodeje tak budou určeny k charitativním účelům, o jejich konkrétním využití rozhodnou Refik Anadol a zástupci Bulgari. 

Slavnostní odhalení za společnosti hvězd

Dílo bylo odhaleno minulý týden během slavnostního ceremoniálu za účasti generálního ředitele Bulgari Group Jeana-Christopha Babina, umělce a autora instalace Refika Anadola a patronky této slavnostní akce, globální PR ambasadorky Bulgari a influencerky Chiary Ferragni. 

Oslava „znovuzrození” pod erbem hada pokračovala na exkluzivní party v Terrazza Duomo 21. Událost si nenechali ujít prominentní zástupci mnoha institucí, podnikatelé či lokální kulturní osobnosti. Mezi hosty byli například Chiara Ferragni, Xenia Adonts, princezna Lilly ze Sayn Wittgenstein Berleburgu, Iris Law, Elodie, Vittoria Puccini, Levante, Alice Campello, Álvaro Morata, Riccardo Mandolini či Nieves Alvarez.

Navštivte Serpenti Metamorphosis i vy

Jestliže se nacházíte nebo v blízké době budete v Miláně, určitě si návštěvu Serpenti Metamorphosis nenechte ujít. Návštěvu instalace si můžete zamluvit online. V návaznosti na tematiku Serpenti se navíc v butiku Bulgari na Via Montenapoleone koná v termínu od 4. do 30. října výstava, která předvede některé z nejikoničtějších kreací Serpenti z období 40. až 60. let minulého století. Jestliže patříte mezi obdivovatele této značky, jistě již bookujete letenky směr Miláno. Věřte nám, nebudete litovat. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu