New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

10 ukrajinských značek, které znát a podpořit

Každý z nás asi pátrá, jak pomoci Ukrajině a jejím obyvatelům. Kromě různých finančních sbírek, darování potřebných věcí nebo pomoci s převozy a ubytováním nezapomínejme podpořit i ukrajinskou tvorbu, nyní máme na mysli konkrétně fashion sféru. Módní značky potřebují vaši pozornost více než kdy jindy.
Lucie Švábenská
——
1. března 2022

Foto: archiv Instagramu @frolovheart

Ukrajina je pod útokem a podpora místního průmyslu, ve všech směrech, je a bude velmi důležitá. Pokud se budeme soustředit pouze na módní odvětví, existuje velké množství značek a návrhářů ukrajinského původu, kteří si zaslouží naši pozornost a podporu. Někteří z nich jsou na počátcích svého úspěchu, jiní již měli možnost zúčastnit se i pařížského či newyorského fashion weeku po boku módních velikánů. Každý z nich se ale nyní snaží udržet a vytrvat.

Aktuální situaci v tomto směru výstižně popsala Kachorovska, jedna z ukrajinských značek prezentující právě v New Yorku: „Navzdory všemu musíme zůstat soustředění a pokračovat v našich životech. Nyní potřebujeme vaši podporu více než kdy jindy. Prosíme všechny, aby pokračovali v komunikaci s Ukrajinou ve všech směrech. Pomoc s propagací aktuální válečné situace, nakupování věcí vyrobených na Ukrajině, podpora ukrajinských dobrovolníků a armády, to vše je nyní potřeba stejně jako vzduch, který dýcháme.“

Čí tvorbu doporučujeme sledovat a podpořit? 

Chereshnivska

Značka, která tvoří nejen krásné kousky, ale také směřuje udržitelným směrem. Do roku 2024 plánuje produkovat alespoň polovinu svých produktů z recyklovaných materiálů. A jejich nápaditost a originalita vás jistě dostane. 

Elena Burenina

Převážně černo-bílá elegance s ženským twistem. I tak by se dala definovat značka Elena Burenina, která zkrátka miluje minimalismus. K čistotě designu vždy navíc přidá určitý neočekávaný detail, který její oblečení dělá ještě zajímavějším. 

Frolov

Ivan Frolov značku založil již ve svých 19 letech a svou tvorbu popisuje jako „couture-to-wear“. Ženské, sexy, výrazné, takové je oblečení Frolov, ve kterém vás nikdo nepřehlédne. Navíc značku často využívá k aktivismu, především rovnoprávnosti pohlaví a LGBTQ+. A ani nyní, v době války, značka nemlčí. 

Kacharovska

Kořeny Kacho Group sahají až do roku 1957, kdy byla společnost zaměřena na doplňky. Nyní ji vede již třetí generace, konkrétně Alina Kachorovska, která v roce 2015 založila svou značku Kachorovska. Produkty jsou výrazné, ale nijak složité a komplikované v designu. Věříme, že vás jejich materiály, textury a barvy zaujmou. 

Paskal

Barevnost a hravost. Přesně to této ukrajinské značce rozhodně nechybí a právě to v našich životech všichni potřebujeme. Pokud máte rádi uvolněnou ženskou estetiku, Paskal vás nezklame. A pokud máte rádi jógu, doporučujeme se podívat i na druhou značku zakladatelky Julie Paskal, Aerobika Athleisure.

91Lab

Tetiana Abramova nejprve v roce 1991 založila značku Rito, poté se ale v roce 2018 pustila i do značky 91Lab, která zažívá úspěch. Přináší nové trendy, ale zároveň stále zůstává skromná. Do jejich svetrů a kompletů se zamilujete, stejně jako my. 

Litkovskaya

Máte rádi detaily korzetového šněrování a výrazné siluety? Poté vám s radostí představujeme značku Litkovskaya. Navíc nechybí upcyklované materiály, takže pokud vám záleží na udržitelnosti, věříme, že pro vás bude tato aktivita plusem. 

Valery Kovalska

Toto jméno jste již pravděpodobně slyšeli, protože si její looky oblíbilo nespočet hvězd jako Beyoncé, P!nk nebo třeba nádherná Jennifer Lopez. V oblibě má plisování, vrstvení látky a také různé potisky. Za zmínku ale rozhodně stojí i úplety, kterým dává skvělý moderní nádech.

Bobkova

Kristina Bobkova bude vaší odpovědí, pokud si toužíte založit komfortní šatník z kvalitních produktů. Extravagance se u značky Bobkova nedočkáte, ale minimalismus její tvorby si zamilujete. 

Gunia Project

Propojení módy a řemesel, to je Gunia Project. Ve svých produktech využívá malované motivy, výšivky nebo například úplety. Najdete zde ale také krásné šperky nebo produkty na výzdobu své domácnosti, které ji ještě více zútulní. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu