New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

5 kroků k minimalistickému kapsulovému šatníku s ambasadory Perwoll

Vybudujte si svůj vlastní nadčasový šatník, který vás nezradí při žádné příležitosti. Staňte se módní minimalistkou a dejte před kvantitou přednost kvalitě a péči.
komerční článek
——
25. srpna 2021

Foto: Benedikt Renč

Značka Perwoll ve spolupráci s předními osobnostmi české módy v rámci projektu Rethinkfashion přináší tipy, jak na to. Stylista Filip Vaněk, módní návrhářka Vanda Janda a modelka Kristýna Schicková se s námi v rámci projektu Perwoll #rethinkfashion podělili o své představy o ideálním šatníku, základních kouscích i o tipy, jak oblečení skladovat a správně o ně pečovat.

5 kroků k minimalistickému kapsulovému šatníku

Vytřiďte šatník

Vyndejte všechno své oblečení na jednu hromadu, třeba na postel. Připravte si dvě krabice a roztřiďte oblečení na tři části: nechat, darovat a prodat. Nechte si jen kousky, které skutečně nosíte (pomůže vám třeba pravidlo, že co jste neměla rok na sobě, musí pryč). 

Nakupujte s rozmyslem

Ne všechno, co vám na Instagramu nebo v obchodě padne do oka, opravdu potřebujete. Vybírejte jen nadčasové kousky, které budete chtít nosit i za několik let. Investujte také do kvalitních basic kousků, které můžete kombinovat. Nenakupujte impulzivně – pokud po něčem opravdu toužíte, můžete se pro to druhý den vrátit. 

Dbejte na kvalitu

Pečlivě si vybírejte kvalitní materiály a také dbejte na kvalitu zpracování. I když jsou takové kousky na první pohled dražší než běžná konfekce z high street obchodu, ve výsledku se vám vyplatí. Kvalitní základ šatníku vám při správné péči vydrží dlouhá léta. 

Myslete na kombinovatelnost

Dobře sestavený šatník, který vám nabídne širokou škálu outfitů, nemusí zahrnovat stovky kusů. Je to právě vzájemná kombinovatelnost, která vám zaručí, že budete pokaždé oblečená jinak, ale vždy stylově a sladěně. 

Nepodceňte správnou péči

Volte kvalitní prací prostředky určené na daný materiál a barvu.  Nové gelové prací kapsle Perwoll Renew & Care Caps dostupné nyní na Alza.cz jsou speciálně vyvinuty tak, aby o vaše oblečení při praní aktivně pečovaly a obnovovaly je. Sušte v pokojové teplotě nebo na čerstvém vzduchu, ale pozor na přímé slunce, které by mohlo vyšisovat barvy. Oblečení věšte na ramínko nebo skládejte do polic tak, aby mělo dost prostoru a nemačkalo se. 

Další tipy, jak se starat o svůj šatník, nám prozradil také stylista Filip Vaněk, návrhářka Vanda Janda a modelka Karolína Schicková

Podívejte se na Perwoll Talk:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu