New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Slavní Blíženci týdne od 6. do 12. června – co o nich ještě nevíte?

Které celebrity slaví v tomto týdnu narozeniny, a jaké novinky se v jejich životě udály?
Oli Egler
——
6. června 2022

Getty Images

Emily Ratajkowski
7. června 1991

Pro náhodně objevenou hvězdu z „Blurred Lines” a světový sexsymbol se jednalo o krušný rok. V září loňského roku vyšla její kniha s názvem My Body, představující solipsistický portrét ilustrující napětí mezi empowermentem a objektivizací. Podle kritiků se jednalo o nepovedený pokus poukázat na problémy industrie, přičemž zůstat jejím aktivním článkem. Nejlepší ale bude, když si na knihu vytvoříte vlastní názor.

Fun fact: Vyrůstala v domácnosti bez televize. Když v roce 2009 vyhrála konkurz na roli v americkém sitcomu iCarly, vůbec nevěděla, o co jde.

Kanye „Ye” West
8. června 1977

Velké změny se staly i u Kanyeho Westa. Stihl začít i ukončit velmi krátký vztah s herečkou Julií Fox (které tak pomohl nastartovat kariéru) a také být umístěn na black list účastníků Grammy's – to kvůli nekorektním prohlášením na adresu své bývalé manželky Kim Kardashian a jejího nového přítele Pete Davidsona. Nehledě na krušné období se však rozhodl plně oddat práci – oznámil spolupráci s kreativním ředitelem Balenciaga Demou Gvasalia a plánuje i drop mnoha nových tenisek v rámci Yeezy. 

(Not so fun) fact: Matka Kanyeho, Donda West, zemřela v roce 2007 ve věku pouhých 58 let na onemocnění koronárních tepen a řadu pooperačních faktorů z kosmetické chirurgie. Po její nešťastné smrti se Kanye rozhodl protlačit zákon, který ukládá povinnou lékařskou prohlídku před jakoukoli operací. „Zákon Dondy West” byl schválen a podepsán tehdejším guvernérem Kalifornie, Arnoldem Schwarzeneggerem.

Johnny Depp
9. června 1963

Letošní narozeniny si americký herec užije jako nikdy předtím – 1. června vyhrál soud se svou bývalou manželkou Amber Heard, kterou zažaloval za křivé nařčení z domácího násilí. Depp dle svého nedávného vyjádření na sociálních sítích „získal zpět svůj život”. 

Fun fact: Depp vlastní ostrov na Bahamách. Všechny pláže jsou pojmenovaná po někom, kdo je pro Deppa důležitý. Jsou mezi nimi Lily a Jack (děti herce) a také Gonzo a Brando pojmenované podle jeho největších mentorů – Marlona Brando a spisovatele Huntera S. Thompsona. Část ostrova se jmenuje Heath's Place, ta je pojmenovaná podle zesnulého herce Heatha Ledgera.

Natalie Portman
9. června 1981

Tyto narozeniny budou možná posledním obdobím klidu. V červenci totiž do kin zamíří nový marvelovský trhát Thor: Love and Thunder, kde se tentokrát představí se světu coby nová Marvel hrdinka Mighty Thor, která dostane i vlastní Mjølnir. 

Fun fact: Pokud pro vás už není novinkou, že krom hebrejštiny se Portman také umí obstojně domluvit francouzsky, německy, španělsky a japonsky, tak vás jistě překvapí alespoň to, že herečka studovala na Harvardské univerzite v době, kdy ji navštěvoval i Mark Zuckerberg. Při jednom ze svých interview dokonce prozradila, že byla u toho, když se Facebook spustil, avšak nikdy necítila potřebu být aktivní ve virtuálním prostoru. Možná i díky tomu nakonec úspěšně dokončila své bakalářské studium psychologie.

Pat McGrath
11. června 1965

Britská rodačka byla nejednou jmenována nejvlivnější vizážistkou na světě a je stálou členkou seznamu nejvlivnějších lidí světa. Vloni se navíc stala první make-up artistkou, která získala britský titul „Dame”. V rámci své značky navíc letos vyrobila kolekci inspirovanou druhou řadou seriálu Bridgeton, která se v beauty světě stala okamžitě nejžhavějším tématem debat.

Fun fact: Možná vás nepřekvapí, že právě ona stála za zrodem kosmetické řady Gucci. Budete se však divit, že nehledě na to, že jí rukama prošly skoro všechny kosmetické značky světa, jedním z jejích nejoblíbenějších produktů je řasenka 2000 Calories od Max Factor. Společnosti dokonce pomohla s jejím znovuuvedením na trh v roce 2019, čímž z ní opět udělala jeden z nejprodávanějších výrobků.

Adriana Lima 
12. června 1981

Brazilská modelka je v očekávání svého třetího potomka – po vzoru Rihanny se rozhodla neschovávat své nové křivky a s hrdostí vystavovat své těhotenské bříško na obdiv. V Cannes proto letos zářila více než obvykle.

Fun fact: Modelka byla často kritizována za své drastické diety – devět dní před přehlídkou prý přestávala konzumovat pevnou stravu a sázela pouze na proteinové shaky a tekutiny. Navíc před narozením svého prvního dítěte prý nikdy nebyla v posilovně. Dnes je vše jinak a místo drastických diet boxuje alespoň dvakrát týdně, k čemuž přidává deset minut skákání přes švihadlo každý den.

Prince
7. červen 1958 - 21. dubna 2016

Americká legenda rocku a popu a sexsymbol 20. století by letos oslavil své 64. narozeniny. V 80. letech se proslavil především albem Purple Rain, který se na žebříčku nejpopulárnějších desek držel dlouhých šest měsíců. Album bylo soundtrackem k jeho stejnojmennému filmu, ze jehož hudbu dostal zpěvák Oscara. S prodejem více jak 150 milionů desek byl zařazen mezi nejprodávanější hudební umělce všech dob. Krom Oscara za hudbu k filmu Purple Rain také získal cenu prezidenta Grammy za své zásluhy a Zlatý glóbus. Byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame, UK Music Hall of Fame a Rhythm & Blues Music Hall of Fame. Letos k těmto oceněním přibylo i posmrtné zařazení do Black Music & Entertainment Walk of Fame.

Alber Elbaz
12. června 1961 - 24. dubna 2021

Legendární návrhář, který dokázal udržet naživu jeden z nejstarších francouzských módních domů. V Lanvin působil dlouhých 14 let a během této doby se módní značka držela na vrcholu díky svému umění tvořit přesně to, po čem ženy touží – krásu a něžnosti bez vulgarity a obscénnosti. Byl milován fanoušky a obdivován svými kolegy, kteří o něm hovořili jako o velmi přátelském, velkorysém a srdečném člověkovi. I přesto, že se mu dařilo dům po dlouhou dobu udržovat v rychle se měnícím světě módy relevantním, byl v roce 2015 nečekaně propuštěn. Několik let strávil v ústraní a navrhoval limitované kolekce ve spolupráci s různými značkami. V roce 2019 však nečekaně ohlásil grandiózní návrat, a to spuštěním vlastního brandu AZ Factory. Kolekce měly ihned úspěch, jelikož dokázaly apelovat jak na jeho dlouhodobé klientky v Lanvin, tak i na mladší generaci.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu