New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Oslavenci týdne 20. – 26. 6. Co ještě nevíte o Nicole Kidman, Meryl Streep nebo Rickym Gervais?

Jak vznikl „Nicole Kidman blue”, proč Solange Knowles nechce mít vlastní módní značku a jaký drink vytvořila Ariana Grande ve spolupráci se Starbucks?
Oli Egler
——
20. června 2022

Profimedia

Nicole Kidman
20. června 1967

Herečka má za sebou opět rok velkých premiér. V Čechách byl v dubnu představen snímek The Northman, kde se znovu setkala se svým kolegou Alexandrem Skarsgardem, s nímž tvořila krásný (avšak trochu toxický) pár v populárním seriálu Big Little Lies (Sedmilhářky). V novém filmu si také zahrála po boku Anya Taylor-Joy a zpěvačky Björk. O něco zajímavějším projektem je seriál Roar, který je od dubna dostupný na Apple TV. Ten vytvořili producenti netflixového seriálu GLOW, kteří s sebou do konkurenční platformy také vzali největší hvězdy původního seriálu – Alison Brie a Betty Gilpin. Pokud chcete vidět, jak Nicole Kidman bez ostychu pojídá fotografie ze svého rodinného alba, pak tuto temnou komedii nesmíte vynechat.

Fun fact: V rámci letošních Oscarů vytvořil ateliér Armani speciální odstín modré, a to „Nicole Kidman blue”. Ten měla hereččina róba, kterou si vzala na předávání cen, čímž byla Nicole okamžitě pasována na královnu večera. Speciální barva vznikla na její přání – na tento významný večer si totiž chtěla vzít „něco modrého”. V ateliéru proto vymysleli nový odstín modrošedé, do kterého se herečka okamžitě zamilovala.

Lana Del Rey
21. června 1985

Ani ne po roce se zpěvačka vrací do světla reflektorů. Začátkem června bylo totiž potvrzeno, že již brzo svět spatří (či spíše uslyší) její novou (v pořadí devátou) desku. Tentokrát se má jednat o něco zcela jiného – svému příteli Alessandro Michelle v rámci rozhovoru pro W magazine prozradila, že jsou texty velmi kontroverzní a je z nich cítit zloba. Malý teaser mohli fanoušci zaregistrovat v rámci seriálu Euphoria, kde se objevil její song Watercolor Eyes. 

Fun fact: Od začátku své kariéry vystřídala několik uměleckých jmen. Původně působila jako Lizzy Grant, jelikož její celé jméno je Elizabeth Woolridge Grant. Nějakou dobu to zase bylo Sparkle Jump Rope Queen nebo May Jailer. Přezdívku Lana Del Rey si zvolila proto, že toužila po něčem, co zní exoticky a zároveň něčím připomíná pobřeží Floridy.

Chris Pratt
21. června 1979

Ihned po premiéře nového Jurassic World Dominion, který právě běží v kinech po celé republice, čeká herce uvedení filmu Thor: Love and Thunder, kde si zopakuje roli Petera Quilla. Mimo kina jej také uvidíme na streamovací platformě Amazon Prime v nadcházejícím seriálu The Terminal List, kde ztvární bývalého Navy SEALa. A v příštím roce se můžeme těšit na pokračování Guardians of the Galaxy, kterého se dočkáme již v květnu. 

Fun fact: Prattovi o chlup utekla role kapitána Kirka ve filmu Star Trek, která nakonec skončila ve spárech jiného Chrise (Pinea). O to více jej ale mrzelo, že nebyl vybrán coby představitel Jakea Sully ve filmu Avatar. Podle režiséra Jamese Camerona prý neměl správný X faktor. S tím by nejspíš nesouhlasil jeho nový tchán, Arnold Schwarzenegger, který byl hvězdou Cameronova filmu Terminátor.

Meryl Streep
22. června 1949

Po roli americké prezidentky, jíž byl osud lidstva s blížící se světovou  katastrofou trochu lhostejný, se herečka dává na projekt o globálním oteplování. Seriál Extrapolations představí antologii vzájemně propojených příběhů, které budou plné hollywoodských A-list herců. Těšit se můžeme na Siennu Miller, Kita Haringtona, Davida Schwimmera, Forresta Whittakera, Marion Cotillard, Tobeyho Maguirea nebo Edwarda Nortona. První sezóna vyjde již brzy na Apple TV. 

Fun fact: Možná vás nepřekvapí, že se ve skutečnosti jmenuje Mary. Jméno je dlouholetou tradicí v její rodině, kde byla každá dcera pojmenovaná po své matce Mary, a to po několik generací. Přezdívku Meryl jí dal otec, který zkombinoval její dvě jména – Mary a Louise. Věděli jste ale, že na střední škole studovala operní zpěv pod známou americkou sopranistkou Estelle Liebling? Sice to po čase vzdala, aby se mohla stát roztleskávačkou, ale tyto hodiny se jí vyplatily – za své pěvecké výkony ve dvou dílech Mamma Mia a Into the Woods získala celkem šest nominací na Grammy.

Solange Knowles
24. června 1984

Být sestrou R&B královny není hračka, avšak Solange Knowles dokázala naskočit na vlastní dráhu a stát se i jednou z největších fashion influencerek. Některými svými fashion momenty dokonce trumfla i samotnou Beyonce. V rámci letošního Mezinárodního dne žen obdržela zpěvačka, skladatelka a držitelka Grammy cenu NYU Global Trailblazer Award 2022 za svou tvůrčí a uměleckou činnost. V květnu navíc oznámila, že chystá již čtvrté album, které v sobě spojí elementy jazzu, hip-hopu, elektronické hudby a drum and bass. 

Fun fact: Nehledě na to, že je velkou fashion ikonou, Solange prohlásila, že nikdy nechce vytvořit vlastní značku ani řadu oblečení. Byť ji její přátelé z domů Kenzo a J. Crew již několikrát oslovili s nabídkou, vždy odmítla. Krom toho, že je podle ní lepší přenechat místo všem mladým talentům, je také možné, že se zalekla předchozích zkušeností své sestry. Ještě předtím, než existoval Ivy Park, totiž její matka a Beyonce měly značku House of Deréon, která se dlouhých šest let potýkala s problémy, než v roce 2012 oficiálně ukončila svou činnost.

Ricky Gervais
25. června 1961

Začátkem roku představil tvůrce legendárního The Office finální řadu svého komediálně-dramatického seriálu Afterlife a hned nato se po dlouhých letech za kamerou rozhodl vrátit ke stand-up performance. V rámci svého nového Netflix speciálu s názvem SuperNature se dotýká pravidelných témat víry a lásky ke kočkám, ale i pravidel humoru v reakci na cancel culture. Rozhodně si jej proto nenechte ujít. 

Fun fact: Předtím, než se stal světoznámým producentem a režisérem, měl Gervais vlastní rádio pořad s názvem The Ricky Gervais Show. Ten založil se svým tehdejším fanouškem Stephenem Merchantem, se kterým se seznámil skrze korespondenci. Show sestávala z dialogů s fascinujícím podivínem Karlem Pilkingtonem, který tou dobou pracoval v rádiu pouze jako producent. Jeho zvláštní persona Gervaise natolik uchvátila, že z něj udělal hlavního hosta své show, která se v roce 2007 zapsala do Guinessovy knihy rekordů jakožto nejstahovanější podcast.

Ariana Grande
26. června 1993

Na konci loňského roku bylo oficiálně oznámeno, že si Ariana Grande zahraje Gildu ve filmové adaptaci známého brodwayského muzikálu Wicked – nevyřčeném příběhu čarodějnic ze země Oz. Byť se premiéra očekává až koncem roku 2024, už teď se zároveň připravuje jeho pokračování, které má být představeno o rok později. Ve filmu se také objeví Daniel Radcliffe, Zac Efron nebo Robert De Niro. Z toho důvodu pochopitelně všechny plány na novou desku až do premiéry snímku pro zpěvačku padají. 

Fun fact: V roce 2019 Ariana ve spolupráci se společností Starbucks vytvořila vlastní limitovaný drink, který byl pojmenován Cloud Macchiato. Studená a teplá káva s karamelem nebo skořicí byla podávána se speciální vyšlehanou pěnou, kterou si fanoušci mohli dopřát buď v mléčné formě (s vaječnými bílky), nebo s rostlinnou alternativou – zpěvačka je totiž veganka.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu