New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Nová kniha o Marilyn Monroe nabízí dosud nezveřejněné fotografie slavné ikony

Sexbomba, ikona a úspěšná herečka Marilyn Monroe měla pestrý život, který dodnes zajímá mnoho z nás. Nyní se odkrývají další střípky díky nově vydané fotografické knize Marilyn & Me.
Lucie Švábenská
——
21. června 2021

Foto: Getty Images

Celosvětově známá ikona mnoha mužů i žen Marilyn Monroe, jejíž původní jméno bylo Norma Jeane Mortenson, se v roce 1926 narodila v LA, měla těžké dětství, které vyústilo do situace, kdy byla předána do pěstounské péče. Ne úplně pohádkový začátek. Tato silná žena se ale přes veškeré překážky, které musela během života překonávat, stala úspěšnou herečkou a sexsymbolem nejen své doby. Mezi její nejúspěšnější filmy patří Gentlemen Prefer Blondes (1953), The Seven Year Itch (1955) a Some Like It Hot (1959). K úspěchu jí dopomohl nejen talent, ale i krása. Každému se vybaví dokonalá ženská postava s hezkými tvary, rudé rty a platinově blond vlasy. K těm si ale z původní hnědé barvy musela trochu dopomoci. Když se tak stalo, zrodila se Marilyn Monroe. Bohužel, jak tomu často u slavných vzorů bývá, zemřela v mladém věku (36) na předávkování. 

Její život je vyobrazen v různých dokumentech, filmech, ale i knihách. Nyní vychází nová publikace nazvaná Marilyn & Me. Tato fotografická kniha sdílí intimní příběh legendy Marilyn Monroe a mladého fotografa začínajícího svou kariéru. Lawrence Schiller zachytil více než 100 snímků hollywoodské ikony a tato kniha nám přiblíží především život Marilyn v jejích posledních měsících života. 

Schiller poznal Marilyn již jako slavnou hvězdu, a proto trochu doufal, že mu k popularitě dopomůže. Tak se také stalo. Jím zachycené intimní portréty Monroe nastartovaly jeho kariéru fotografa a byly použity na obálkách tehdejších předních časopisů. 

Podívejte se na ukázku z knihy a Schillerův pohled na svůj vlastní čas strávený s ikonou v posledních několika měsících jejího života.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu