New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Nahlédněte s námi do italské oázy blogerky Juliane Diesner

Vždy jste snili o pravém dolce vita? A kdo ne! Blogerka Juliane Diesner si tento sen splnila a vytvořila si v Římě svůj druhý domov, který je doslova oázou.
Lucie Švábenská
——
3. listopadu 2021

Foto: archiv Westwing

Německá blogerka Juliane Diesner je inspirací v mnoha směrech. Jejím módním stylem se řídí spousta jejích followerů, na svém instagramovém profilu @styleshiver jich má momentálně 157 000. Na blogu Style Shiver, který píše, se ale věnuje i beauty, cestování a mimo jiné i interiéru. Její vlastní dům je opravdu kouzelný a my jsme do něj díky Westwing mohli nakouknout. Pojďte s námi! 

Dolce vita

Juliane Diesner je sice původem Němka, ale její láska k Itálii, italské kultuře, samozřejmě k jídlu a v neposlední řadě k příteli Romanovi, který z Itálie pochází, je nekonečná. To všechno nakonec zapříčinilo, že si splnila svůj sen o dolce vita a zařídila si svůj druhý domov právě v italském hlavním městě, Římě. 

Při zařizování svého italského domova v oblasti Trastevere se Juliane odvázala a ukázala druhou stránku sebe samé. Vytvořila si zde doslova oázu plnou romantického ducha, dokonce i s roztomilou zahrádkou. 

„Popravdě miluji minimalistické interiéry, ale to by už nebyl byt s tím dokonalým italským charmem. Především ten otevřený pohled ven, který mi připomíná teplé barvy, a přírodní materiály jako dřevo, kůže a příjemné látky,“ říká Juliane. 

Ten správný balanc

Ačkoliv se v interiéru tohoto bytečku najdou stopy minimalismu, Juliane si ho dozařídila vintage doplňky z různých koutů světa. V žádné místnosti nechybí ani literární poklady, které si ráda prochází s espressem v ruce v oblíbeném baru San Calisto. V italském domově samozřejmě nesmí chybět ani umění, a tak blogerka investovala i do originálních uměleckých kousků. 

Dokonalost už pouze dotváří zmíněná zahrádka, která celému místu dodává ten správný vibe dolce vita. „Zahrádka je mojí Zen zónou. Přestože žijeme uprostřed oblasti Trastevere, je zde ticho a klid,“ říká Juliane. 

A koho by si pozvala na návštěvu, kdyby si mohla vybrat? „Mým vysněným hostem je rozhodně Michelle Obamová. Udělala bych jí špagety vongole, ty umím skvěle!“

Vítejte v italské oáze Juliane Diesner: 

Chcete také kousek dolce vita? Co doplnit váš interiér o některý z těchto kousků? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu