New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Které hvězdy nafotily slavný kalendář Pirelli pro rok 2022 a co vše o něm víme?

Ve světě módy a kultury je každý rok několik věcí, jež jsou jistým milníkem. Ať už se jedná o Met gala, eventy jako Grammy, nebo právě kalendář Pirelli, na kterém vždy spolupracuje mnoho slavných osobností. Které to jsou pro rok 2022, kdo byl poctěn být fotografem tohoto vydání a jakým směrem se kalendář tentokrát ubírá?
Lucie Švábenská
——
9. srpna 2021

Foto: archiv Pirelli Calendar, Alessandro Scotti 

Kalendář Pirelli je velkou událostí pro kulturní a módní dění. Tento rok vyjde již 48. vydání, které bude, jako vždy, plné slavných jmen. Během uplynulých let v něm byly vyfoceny ikony jako Gisele Bündchen, Cindy Crawford, Kate Moss, Heidi Klum, Christy Turlington, Amy Schumer, Penélope Cruz, Kate Winslet, Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Julianne Moore nebo třeba Serena Williams. Tvorba kalendáře byla ovlivněna celosvětovou pandemií, ale tento rok se vše vrací do téměř původní podoby, a to včetně focení tohoto díla.

Tento kalendář mělo tu čest fotit několik výnamných fotografů, mezi které patřili například Norman Parkinson, Terence Donovan, Helmut Newton, Herb Ritts, Richard Avedon, Annie Leibovitz, Bruce Weber a Paolo Roversi. Pro rok 2022 se za objektiv postavil uznávaný umělec Bryan Adams, který je znám především pro svou hudební kariéru. Bryan je však také talentovaný fotograf, který spolupracoval i s několika prestižními časopisy, mezi které patří i Harper's Bazaar. 

On The Road

Bryan stráví díky své kariéře velké množství času na cestách, a tak dávalo smysl, že téma kalendáře s cestováním a svou kariérou propojí. A to dokonce tak, že je nazván „On The Road“. 

„Kvůli mému životnímu stylu a životu muzikanta, který se převážně skládá z cestování, čekání v hotelech a hodin v backstage, jsem strávil posledních 45 let právě na cestách,“ řekl Adams ve spojitosti s inspirací pro téma a focení tohoto kalendáře. 

Cílem této konkrétní série je zachytit momenty ve zpěvákově životě na cestách. Od příprav, přes drama, osamělost, ale i odpočinek, až po glamour a finální show. 

Hvězdné obsazení i lokace

Fotograf je jedna věc, druhá jsou ale spoluúčastníci na tvorbě tohoto kalendáře. Pro tento rok se sešel výběr těch nejznámějších zpěváků, kteří jsou odlišných národností, hudebního stylu a věku. Nechybí mezi nimi například Cher, Grimes, St. Vincent, Iggy Pop, Jennifer Hudson, Normani nebo Rita Ora. 

„Pro vyprávění celého příběhu byste potřebovali jednu knihu pro každého zpěváka zvlášť, toto je pouze záblesk – ale velmi zajímavý záblesk – života na cestách každého fotografovaného umělce.“

Focení se odehrávalo na dvou místech – v dokonalém Capri nebo domově mnoha hvězdných jmen, Los Angeles. Některá místa poznáte rovnou z fotografií, jiná jsou záhadou backstage života umělců.

Tak či tak se v listopadu, kdy se Pirelli kalendář 2022 představí v celé své kráse, máme na co těšit. 

Podívejte se na backstage fotografie z tvorby kalendáře Pirelli:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu