New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Kate Winslet: Tenhle věk je pro mě ideální

Britská herečka Kate Winslet právě prožívá vrchol své kariéry. Kritici pějí ódy na její výkon v seriálu Mare z Easttownu, stala se novou ambasadorkou značky L’Oréal Paris, ale středobodem jejího života jsou pro ni děti. „Dny jako by měly pořád nějak málo hodin,“ říká.
Nina Kolářová
——
9. srpna 2021

Foto: Getty images

Kate Winslet se stala ambasadorkou L'Oréal Paris a vrhla se do toho s rozhodností, která je pro ni typická. Jedna z nejoblíbenějších světových hereček, matka tří dětí a profesionálka, která se stala silným hlasem úspěšných žen po čtyřicítce, se svěřila se svými zkrášlovacími rituály, co pro ni znamená krása a v čem spočívá její skutečné sebevědomí.

Jak jste reagovala, když vás L’Oréal Paris oslovil, zda byste byla jeho ambasadorkou?

Velmi mi to zalichotilo. Obzvlášť proto, jak L’Oréal Paris přijímá nás ženy tím spíš, jak stárneme. Make-up a péče o pleť má u žen vliv i na jejich emoce. V L’Oréal Paris k tomu přistupují eticky. Stále zdůrazňují, že nejdůležitější je cítit se dobře ve svém těle, ale někdy nám zkrátka může zvednout náladu i skvělá rtěnka. Se zářivou pletí a zdravějšími vlasy se také můžeme cítit lépe jak uvnitř, tak navenek. Takže si považuji toho, že mohu být součástí značky, která nejenže věří ve své produkty, ale také oslavuje ženy a chápe, že každá máme své lepší i horší dny. Že jsme krásné v každém věku. Jsou také poctiví v tom, že říkají, že je možné si k pocitu, že za to stojíme, vzájemně pomoci.

Jak vypadá váš typický den?

Když nenatáčím, většinou vstanu v šest ráno, připravím všem čaj a snídani a pak odvedu syny do školy. Po úprku ke škole vezmu obvykle psa na procházku. Snažím se několikrát týdně cvičit, takže se buď protahuju u baletní tyče, nebo jezdím na kole. Významné místo v našem životě zabírá vaření a vůbec jídlo. Obvykle vařím najednou oběd i večeři, abych večer nestrávila nekonečným postáváním v kuchyni, když už jsou chlapci ze školy doma. Zpravidla mám co na práci. Odpovídám na maily, čtu scénáře a podobně. Dny jako by měly pořád nějak málo hodin. Když uložím našeho sedmiletého syna do postele, snažím se vypnout. Což většinou znamená, že s manželem sledujeme seriály. Taky v poslední době celkem hodně šiju, takže po večerech vyrábím roztomilé kalhoty pro synka a jeho bratránky. Moc mi to nejde, ale je to úžasný relax!

Která žena vás v životě nejvíc podporovala? A kdo je vaším ženským vzorem?

Musím říci, že mám velké štěstí na svých pár nejbližších přítelkyň, za kterými jdu, když potřebuji probrat něco skutečně osobního. Všechny mi velmi dobře rozumějí, a to je důležité, vždycky mi řeknou pravdu. Co se týká mých vzorů, tak obdivuji matky. Obzvlášť matky, které vychovávají děti s velmi omezenými prostředky. Pro mě jsou tyhle ženy skutečné hrdinky. Opravdické vzory. Protože ať už je život jakkoli těžký, tyhle ženy to nemohou vzdát, nemají na výběr. Takové ženy obdivuji a respektuji ze všech nejvíc.

Jaká je vaše mantra?

Polož se do toho, nebo to bude stát za starou belu.

Značka L’Oréal Paris má známé heslo: „Já za to stojím.“ Vzniklo před padesáti lety. Co formovalo váš pocit, že za to stojíte?

Životní zkušenosti. A dobrým přítelem na cestě k vlastní hodnotě je čas. Naučila jsem se přijímat své nedokonalosti a nebýt na sebe přísná. Pochopila jsem, že nejtěžší momenty mě formovaly nejvíc, a už se nesnažím dosáhnout podivného fyzického ideálu jako někdy ve dvaceti, kdy jsem byla mnohem zranitelnější a naivnější. Ale ze všeho nejvíc mě změnila moje vlastní rodina. V hrdosti, jakou cítím, když jsem se svými dětmi, a radosti, s kterou pozoruji, jak se vyvíjejí ve slušné, laskavé a pokorné bytosti, spočívá můj pocit skutečné hodnoty.

Kdy vám stoupá sebevědomí?

• Po dni dobře odvedené práce.

• V objetí mého milého manžela.

• Když mám čistou a odpočatou pleť bez jakéhokoli make-upu. Z toho mám opravdu dobrý pocit, protože vím, že jím dobře a věnuji pleti tu správnou péči. Což se lehko řekne, ale těžko dělá, když v životě nevíte, kam dřív skočit.

• Když je vidět, že jsou moje děti hrdé na něco, co jsem udělala. Jsou to moji nejpřísnější kritikové a vím, že se můžu spolehnout, že mi za všech okolností řeknou pravdu. Víc než kdokoli jiný.

Co byste vzkázala ženám mladších generací?

Buďte laskavé jedna k druhé a naslouchejte si. Starejte se jedna o druhou a snažte se nesoudit, nikdy nevíte, čím druhý člověk právě prochází.

Kdy jste poprvé experimentovala s kosmetikou?

Velmi živě si vybavuji experimentování s máminou jedinou rtěnkou. Měla oranžovohnědý odstín. Myslím, že jsem si s ní tehdy kromě rtů namalovala i oči!

Jaké jsou vaše oblíbené produkty od L’Oréal Paris?

Lak na vlasy Elnett! Používám ho roky. Dokonce mi děti říkaly, že kdykoli ho někde ucítí, vybavím se jim já. Pamatuji si, že už moje matka ho používala, takže je to věc, ke které máme doma nostalgický vztah. A pak barva na vlasy Preference. Je skvělá, když potřebujete rychle dostat vlasy do formy, obzvlášť během lockdownu!

Více se dočtete v srpnovém Harper's Bazaar. Právě v prodeji! 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu